ایستگاه خبر

میلیاردر ژاپنی یوساکو مائزاوا اولین NFT را از فضا صادر می‌کند

یوساکو مائزاوا، مؤسس بزرگ‌ترین خرده‌فروشی آنلاین مد ژاپن، زوزوتاون (Zozotown)، در توئیتی درباره تبدیل عکسی که در فضا گرفته است به یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) اشاره کرد و گفت ممکن است این مجموعه اولین توکن غیرقابل تعویضی باشد که از فضا صادر می‌شود.

SpaceNFTJapan

این توکن غیرقابل تعویض با نام «Rendezvous» عکسی است که مائزاوا در حالی که سایوز MS-20 روسی او در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS)، گرفته است. تصویری که با آیفون ۱۲ پرو مکس Maezawa گرفته شده است، ایستگاه فضایی بین‌المللی را نشان می‌دهد که بر فراز زمین و به ویژه جزایر دریای کارائیب شناور است. این مجموعه NFT شامل ویدیوهای دیگری مانند نمای داخلی فضاپیمای سایوز است.

این توکن غیرقابل تعویض با پالت بلاکچین خود ژاپن ساخته شده و توسط آرت تودی (ART TODAY)، یک شرکت هنری NFT که وابسته به مائزاوا است، منتشر شد. آرت تودی قصد دارد بستری مهیا کند که آثار هنری با موضوع «زمین از فضا» را به NFT تبدیل کند.

مائزاوا که با نام مستعار «ایلون ماسک ژاپن» شناخته می‌شود به فهرست گردشگران فضایی میلیاردر مانند ریچارد برانسون و جف بزوس پیوسته است. در گذشته، مائزاوا عملیات خارق‌العاده‌ای را در داخل و خارج از کسب‌وکار خود انجام داده بود، مانند توزیع هزاران دلار به دنبال‌کنندگان توییتر که به‌طور تصادفی انتخاب می‌شدند، و اجرای یک هفته کاری ۳۰ ساعته برای کارمندانش.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین بازار NFT ها در سال ۲۰۲۱

 

Source

https://coiniran.com/?p=48801
دکمه بازگشت به بالا