ایستگاه خبر

جوانه‌های اقتصاد دیجیتال سرزمین آفتاب، ژاپن، با انرژی خورشیدی سبز می‌شود

این روزها مردم کشورهای مختلف دنیا شاهد کاربرد هرچه بیشتر فناوری‌های مرتبط با رمز ارزها، هوش مصنوعی و بلاک‌چین درزمینه‌های مختلف هستند. همه این فناوری‌ها با مصرف بالای الکتریسیته‌ای که توسط نیروگاه‌های فسیلی تهیه می‌شود، مورد انتقاد فعالان محیط زیستی قرارگرفته‌اند. به گزارش وب‌سایت تحلیلی خبری کوین‌تلگراف، گرایش به سمت استفاده از انرژی‌های سبز نیازمند رفع موانع حقوقی و قانونی لازم و حمایت دولت‌ها و نهادهای مسئول است.

در سرزمین خورشید ژاپن از سال ۲۰۰۹ اقدامات مناسبی جهت استفاده از انرژی خورشیدی برای هرچه سبزتر کردن سومین اقتصاد بزرگ جهان در حال انجام است. پروژه‌ای نظیر استفاده از انرژی خورشیدی در فضای بیرونی اتمسفر و ارسال آن به زمین نیز در مرحله تحقیقات علمی است.

کارشناسان معتقدند استفاده از بلاک‌چین همانند اینترنت می‌تواند مصرف برق کشور ژاپن را مقدار چشمگیری افزایش دهد. آن‌ها هم‌اکنون چهارمین مصرف‌کننده انرژی دنیا و ششمین کشور تولیدکننده گازهای سمی جوی هستند.

مطابق با گزارش سازمان بین‌المللی آمار اقتصادی ۱۰ درصد حجم تولید ناخالص داخلی ژاپن در سال ۲۰۲۷ بر روی بلاک‌چین خواهد بود که این باعث شده است شرکت‌های بزرگ فناوری محور از هم‌اکنون سرمایه‌گذاری‌های خود را برای تولید هرچه سالم‌تر برق مورد نیاز خود آغاز کنند.

Source

بیشتر بخوانید: استفاده از خورشید برای تولید بیت‌کوین
https://coiniran.com/?p=31447
دکمه بازگشت به بالا