ایستگاه خبر

لایحه‌ی استیبل‌کوین ژاپن برای محافظت از سرمایه‌گذاران کریپتو تصویب شد!

مجلس نمایندگان ژاپن روز گذشته لایحه‌ی مهمی برای شفافیت جایگاه قانونی استیبل‌کوین‌ها تصویب و آنها تحت عنوان پول دیجیتالی طبقه‌بندی نمود. این لایحه که برای اولین بار ازسوی آژانس خدمات مالی (FSA) ژاپن در دسامبر ۲۰۲۱ (آذر ۱۴۰۰) عنوان شد، در ماه مارس (اسفند ۱۴۰۰) به تصویب پارلمان رسید و روز گذشته در جلسه‌ی عمومی نمایندگان مطرح شد.

استیبل‌کوین‌ها یکی از انواع رمز ارزها هستند که ارزش‌ آنها به ارزهای فیات (دلار، یورو، ین) یا یک کالای گران‌بها (طلا، نقره) وابسته است. هدف اصلی طراحی استیبل‌کوین‌ها ارائه‌ی قیمتی پایدار درمقایسه با توکن‌های پرنوسان مانند بیت‌کوین است.

طبق این لایحه‌ی جدید که از سال ۲۰۲۳ (۱۴۰۲) اجرایی می‌شود استیبل‌کوین‌ها لازم است تا از ین ژاپن یا سایر ارزهای قانونی دیگر پشیبانی کرده و به سرمایه‌گذاران امکان برداشت دارایی‌ خود را در هر زمان و با قیمت لحظه‌ای بدهند.

این لایحه متذکر شده است که صدور استیبل‌کوین‌ها تنها ازسوی بانک‌ها، ماموران رسمی انتقال پول و شرکت‌های اعتباری ممکن خواهد بود. FSA نیز وعده داد که طی ماه‌های آینده رگولاتوری‌های فعال در این زمینه‌ را معرفی کند.

Dante Disparte، مدیر ارشد پیشبردی جهانی شرکت Circle، اظهار داشت:

«قانون جدید و مهم کشور ژاپن نمونه‌ی بارزی از سیاست‌گذاری هوشمند است که علاوه بر نوآوری و توسعه‌ی اقتصادی خط مشی ویژه‌ای جهت حفاظت از سهام‌داران ارائه می‌کند. امیدواریم در سایر کشورها نیز شاهد شکل‌گیری چنین سیاست‌های منعطفی درخصوص رمز ارزها باشیم».

پیش از رویداد فوق دو موسسه‌ی اعتباری Mitsubishi UFJ و Banking Corp از طرح خود برای صدور استیبل‌کوین‌ بومی Progmat Coin خبر دادند، این بانک توکیویی مدعی شد که این استیبل‌کوین کاملا توسط یک ذخیره‌ی ین پشتیبانی خواهد شد.

با این وجود، قانون حاضر اشاره‌ای به سایر استیبل‌کوین‌های مبتنی بر کالا که توسط شرکت‌های خارجی پشتیبانی و صادر می‌شوند (مانند تتر USDT) و یا انواع الگوریتمی آن (مانند ترا UST) نکرده است.

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۱۱ خرداد) – تسلط انباشت‌کنندگان بلندمدت بر بازار بیت کوین

Source

https://coiniran.com/?p=57316
دکمه بازگشت به بالا