ایستگاه خبر

درخواست کمک ژاپن از آمریکا برای مقابله با یووان دیجیتال چین

قانون‌گذاران ژاپنی پیش‌نویس طرح پیشنهادی خود به منظور آماده سازی برای مقابله با رمز ارز چینی یووان دیجیتال را آماده کرده اند.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ و به نقل از کریپتونیومدیا، طرح پیشنهادی قانون‌گذاران ژاپنی احتمال ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی ژاپن را در صورت عرضه یووان دیجیتال چین را تشدید می‌کند.

مطابق با خبر منتشر شده ژاپنی‌ها نگران این هستند که برنامه جدید ارز دیجیتال دولت چین، تهدیدی از سوی این کشور کمونیستی برای ثبات ارزی شرق آسیا قلمداد شود. به عقیده قانون‌گذاران ژاپنی، عرضه ارز دیجیتال در چین با توجه به اقتصاد بزرگ چین و جمعیت بالای این کشور می‌تواند به تهدید بزرگی برای سایر کشورهای اقتصادی بزرگ دنیا از جمله ژاپن و آمریکا تبدیل شود.

معاون وزیر امور خارجه ژاپن آقای ناکایاما معتقد است هرگونه نقشه ای برای مقابله یا یووان دیجیتال چین باید با همکاری آمریکا عملیاتی شود:

“ما احساس می کنیم که یوان دیجیتال می‌تواند تهدیدی باشد برای سیستم خزانه‌داری کنونی. بدون ایالات متحده ما نمی‌توانیم به جنگ تلاش چین برای به چالش کشیدن سیستم مالی کنونی دنیا برویم.”

بر اساس این پیش‌نویس بانک مرکزی ژاپن با همکاری رزرو بانک آمریکا راه‌های مقابله با یوان دیجیتال و استفاده از پتانسیل‌های رمز ارزها را بررسی خواهند کرد.

https://coiniran.com/?p=36800
دکمه بازگشت به بالا