ایستگاه خبر

مقام ناظر مالی ژاپن: هیچ برنامه‌ای برای ترویج رمزارزهای فاقد پشتوانه نداریم

رئیس جدید نهاد ناظر مالی ژاپن می‌گوید به جای تلاش برای ترویج معاملات رمزارزهای فاقد پشتوانه، تمام تمرکزها باید بر ارزهای دیجیتال بانک مرکزی معطوف شود.

ریوزو هیمینو که به‌تازگی سکان مدیریت سازمان نظارت بر امور مالی ژاپن موسوم به FSA را در دست گرفته طی مصاحبه‌ای با خبرگزاری رویترز گفته است که مقررات‌زدایی دارایی‌های دیجیتالی همچون بیت کوین ممکن است به خلق نوآوری فنی منجر نشود.

وی در ادامه اظهار داشته است که اگر مقررات‌زدایی به افزایش معاملات سوداگرانه دامن بزند، هیچ ارزشی نخواهد داشت. وی همچنین خاطرنشان کرده که FSA هیچ برنامه‌ای برای ترویچ رمزارزها در میان آحاد جامعه در دستور کار خود قرار نخواهد داد.

بیشتر بخوانید: استاندارد ERC-20، آشنایی با ساختار و نحوه ساخت توکن های ERC-20

با این حال، هیمینو از اشتیاق دولتمردان ژاپن برای توسعه یک ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC خبر داده است. وی به رویترز گفته است که در عین حال، دولت ژاپن پیش از هرگونه اقدام برای صدور یک ارز دیجیتال ملی، باید مزایا و مخاطرات احتمالی آن را به‌دقت مورد ارزیابی قرار دهد. گفتنی است ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، انعطاف‌پذیری بیشتری در سیاست‌های پولی را ممکن می‌کنند. با این حال، طرفداران حفظ حریم خصوصی بر این باورند که CBDC‌ها می‌توانند عامل بالقوه‌ای برای تهدید محرمانگی کاربران باشند.

Source

https://coiniran.com/?p=40506
دکمه بازگشت به بالا