ایستگاه خبر

آزمایش سیستم رأی‌گیری بلاکچین در یکی از شهرهای ژاپن

یکی از شهرهای ژاپن به فناوری بلاکچین روی آورده است تا به ساکنین اجازه دهد در انتخابات محلی به صورت آنلاین رأی دهند. بر اساس اعلامیه روز پنجشنبه، LayerX، شرکت بلاکچین مستقر در توکیو و xID، ارائه دهنده راه حل‌های دیجیتال با هم همکاری کرده‌اند تا یک پلتفرم رأی‌گیری بلاکچین امن و راحت برای شهر Kaga در استان ایشیکاوا ایجاد کنند.

این شهر امیدوار است که این طرح با رای‌گیری آنلاین برخی از نگرانی‌ها را برطرف کرده و رأی‌ دادن به سیاست‌های شهری را برای سالمندان ساکن در مناطق دورتر از حوزه قضایی راحت‌تر کند.

LayerX پروتکل رأی‌گیری الکترونیکی را ایجاد کرده است که تعادل بین شفافیت روند رأی‌گیری و محرمانه بودن محتوای رأی را ایجاد می‌کند. و xID در سیستم‌های هویت دیجیتال تخصص دارد.

LayerX گفت: ساخت یک فناوری رأی‌گیری الکترونیکی با ترکیب این دو تخصص امکان‌پذیر است.

به گفته این شرکت‌ها، در حالی که رأی‌گیری از طریق ابزارهای الکترونیکی پیشاپیش در ژاپن موجود و قانونی است، اما ثبات و هزینه مربوط به برخی از دستگاه‌های رأی‌دهی مسئله‌ساز است.

«رأی گیری از طریق اینترنت چالش‌های بیشتری از جمله جلوگیری از رأی‌گیری مضاعف، موانع فنی بالا برای حفظ امنیت رأی‌ها و هزینه دستگاه‌های رأی‌گیری را به همراه دارد.» شرکت ها گفتند که بلاکچین توسط شهر کاگا انتخاب شده است زیرا در برابر مداخلات امن و شفاف است.

رأی بلاکچین یکی از موارد استفاده معمول برای این فناوری است و پروژه‌های مختلفی برای این منظور راه‌اندازی شده‌اند. پلتفرم رأی‌گیری Voatz در چندین انتخابات شهرها و ایالت های ایالات متحده استفاده شده است اما به دلیل مسائل امنیتی مورد انتقاد قرار گرفته است.

در کاگا، اگر تلاش برای رأی دادن موفقیت آمیز باشد، گزینه‌های دیگر فناوری بلاکچین به عنوان ابزاری برای حل سایر مشکلات در شهر در نظر گرفته می‌شود.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42423
دکمه بازگشت به بالا