ایستگاه خبر

استارتاپ آفریقایی مورد علاقه جک دورسی رکورد یک میلیون دلار تراکنش را زده است

شرکت آفریقایی مورد علاقه جک دورسی مدیرعامل توییتر، Bit Sika توانسته پس از گذشت چهار ماه از آغاز به کار خود رقمی بالغ بر ۱ میلیون دلار آمریکا تراکنش ثبت کند.

جک معتقد است که رمز ارزها می‌توانند چهره اقتصادی آفریقا را دگرگون سازند. او اواسط سال ۲۰۱۹ به شش کشور آفریقایی سفر کرد و با تجار آنها در رابطه با استفاده از پتانسیل‌های رمز ارزها به گفتگو نشست. در آن زمان جک قرار بود برای مذاکرات بیشتر در اواسط سال ۲۰۲۰ دوباره به آفریقا بازگردد.

به گزارش خبرگزاری بیت‌کوینیست، استقبال از برنامه Bit Sika در آفریقا شگفت انگیز بوده است. با اینکه تنها چهار ماه از آغاز به کار این برنامه گذشته است. این برنامه برای کاربران در غنا و نیجریه اجازه پرداخت ارسال و دریافت پول را فراهم می‌کند. تنها در طول چهار ماه بیش از یک میلیون دلار تراکنش توسط این برنامه صروت گرفته است.

میانگین هر تراکنش در این برنامه ۲۰۰ دلار بوده است و کاربران توانایی ارسال و دریافت ارزهای فیات را نیز در این برنامه داشته اند. شایان ذکر است که Bit Sika ابتدا برای انجام امور خیریه توسعه پیدا کرده بود و حالا نماینده یک استارتاپ موفق رمز ارزی در آفریقاست.

https://coiniran.com/?p=36269
دکمه بازگشت به بالا