ایستگاه خبر

جک دورسی: اَبَرتورم درحال وقوع است و به‌زودی دنیا را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد!

جک دورسی، بنیان‌گذار توئیتر و یکی از هواداران سرسخت بیت‌کوین، با اشاره به اینکه تورم هم‌اکنون درحال وقوع است گفت که این رویداد به‌سرعت رشد خواهد کرد و به‌زودی به یک اَبَرتورم در آمریکا و سطح جهانی منجر خواهد شد.

اَبَرتورم دنیا را دگرگون خواهد ساخت

مدیرعامل Square دیدگاه خود را درخصوص این موضوع با انتشار توئیتی اظهار داشت و گفت: «اَبَرتورم درحال وقوع است و به‌زودی همه‌ چیز را دگرگون می‌سازد.»

طبق اطلاعات موجود در سایت معتبر Investopedia تورم به شرایطی گفته می‌شود که قدرت خرید پول کاهش می‌یابد، انعکاس این رویداد در افزایش کلی قیمت محصولات و خدمات ارائه‌شده‌ی اقتصادی قابل رویت است. اَبَرتورم هنگامی رخ می‌دهد که نرخ تورم از ۵۰ درصد بیشتر شود.

اظهارات دورسی هنگامی مطرح شده است که وزارت کار ایالات متحده آمریکا در اوایل ماه جاری طی گزارشی از افزایش غیرمعمول اقلام مصرفی در ۳۰ سال اخیر خبر داده است.

به‌زودی شاهد اَبَرتورم در آمریکا و جهان خواهیم بود

پس از آنکه یک تاجر نیجریه‌‌ای به توئیت دورسی واکنش نشان داد و گفت که کشورش طی سال گذشته حدود ۱۶ درصد تورم داشته است، دورسی درپاسخ نوشت که اتفاقی مشابه به‌زودی در آمریکا و سراسر جهان رخ می‌دهد.

Jerome Powell، رئیس فدرال رزرو، نیز با ذکر نگرانی‌های خود درباره‌ی تورم موجود در آمریکا گفت که وضع موجود ممکن است تا سال آینده تداوم داشته باشد و این سازمان نیز از اوسط ماه نوامبر کمک‌های مالی عظیم خود را به اقتصاد این کشور کاهش می‌دهد.

دورسی معتقد است بیت‌کوین شرایط را تغییر می‌دهد

دورسی نه‌تنها هوادار رمز ارز است بلکه معتقد است که بیت‌کوین پتانسیل این را دارد تا شرایط را دگرگون سازد، وی مدعی شد که در جهان فعلی هیچ‌ کاری باارزش‌تر از فعالیت بر دارایی‌های دیجیتال نیست.

شاید به‌همین خاطر است که وی به‌شدت در صنعت کریپتو سرمایه‌گذاری کرده است. دورسی پس از عرضه‌ی سرویس پاداش‌دهی بر بستر توئیتر از برنامه‌ی شرکت فینتک خود یعنی Square برای توسعه و ایجاد کیف‌پول‌های سخت‌افزاری و ریگ‌های استخراج بیت‌کوین در آینده‌ی نزدیک خبر داد.

پیشنهاد مطالعه: یکی از این ۵ اقتصاد اَبَرتورم می تواند به پذیرش بیت‌کوین کمک کند

Source

https://coiniran.com/?p=48027
دکمه بازگشت به بالا