ایستگاه خبر

آیا تویتر و جک دورسی به سرمایه‌گذاری در بیت کوین فکر می‌کنند؟

تویتر اخیرا دو تصمیم قابل‌توجه در مورد رمز ارز‌ها گرفته است. جک دورسی (Jack Dorsey) شخصا یک میلیون دلار به اتاق فکر بلاک چینی Coin Center اهدا کرده است، این در حالی است که مدیر ارشد مالی تویتر، ند سگال (Ned Segal) نیز از احتمال سرمایه‌گذاری سازمانی در بیت کوین صحبت کرده است. دیروز مدیرعامل Coin Center از بخشش یک میلیون دلاری دورسی به این سازمان پرده برداشت و این در حالی است که سازمان‌های معروف دیگری مانند Grayscale و صرافی Kraken نیز قبلا بخشش‌هایی به این گروه اهدا کرده‌اند. اقدام اخیر دورسی بسیاری از موانع سر راه این گروه برای جمع‌آوری وجه را از میان برداشت.

بسیاری کار Coin Center را برای آینده اکوسیستم رمز ارز حیاتی می‌دانند. این گروه از قوانین عادلانه برای فضای کریپتو در ایالات متحده حمایت می‌کند. این گروه در موضوعاتی مانند قانون‌گذاری استیبل کوین‌ها و قوانین ردیابی کیف پول‌های کریپتویی مشارکت داشته است. بخشش دورسی به این گروه جای تعجب نیست زیرا که او همیشه علنا از بیت کوین حمایت کرده است. او اخیرا ابراز داشته که بیت کوین یک فناوری اینترنتی بنیادین است که تحت تاثیر هیچ فرد یا موجودیت خاصی نیست.

همان طور که اشاره شد، مدیر ارشد مالی تویتر اظهار داشته که تیم او به دنبال بیت کوین است. او در مصاحبه‌ای از احتمال پرداخت بیت کوینی به کارمندان و فروشندگان خبر داده است و همچنین ابراز داشته که احتمال دارد که بیت کوین به ترازنامه تویتر اضافه شود. این موضوع کاملا به تقاضای کاربران تویتر بستگی دارد. تویتر هنوز تصمیمی در این باره نگرفته است و در حال بررسی بیشتر موضوع است.

اینک سازمان‌هایی در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند که از جمله آنها می‌توان به Tesla و Microstrategy اشاره کرد. چند روز پیش، شرکت Tesla یک و نیم میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد که این تقریبا برابر با ۷.۸ درصد از موجودی نقدی این سازمان است. Square یک شرکت پرداخت است که توسط دورسی بنیان‌گذاری شده است و علنا از بیت کوین حمایت کرده است. این شرکت ۱.۶ میلیارد دلار از خرده‌فروشی بیت کوین در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ کسب کرده است و همچنین این شرکت در اکتبر گذشته حدود ۵۰ میلیون دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد. از آنجا که Square به تویتر بسیار نزدیک است، احتمال این سرمایه‌گذاری برای تویتر هم می‌رود. نظر شما چیست؟ اقدام جک دورسی در بخشش به Coin Center را چگونه تحلیل می‌کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43698
دکمه بازگشت به بالا