ایستگاه خبر

مخالفت اتحادیه‌ی اروپا با طرح ممنوعیت مکانیسم اثبات کار (PoW) و بیت‌کوین

اتحادیه‌ی اروپا با ممنوعیت استفاده از رمز ارزهای مبتنی بر مکانیسم اثبات کار (PoW) که در طرح قانون‌گذاری بازار دارایی‌های دیجیتال (MiCA) پیشنهاد شده بود، مخالفت کرد. این قانون در تلاش بود تا از تداوم فعالیت این‌گونه رمز ارزها به‌دلیل نگرانی‌های زیست محیطی جلوگیری نماید.

قانون‌گذاران اتحادیه‌ی اروپا سعی داشتند تا پیش از آنکه طرح MiCA به مرحله‌ی سوم مذاکرات بین پارلمان، شورا و کمیسیون برسد؛ به توافق بهتری برای نظارت بر فضای رمز ارزها دست یابند. در پیش‌نویس فعلی MiCA دیگر خبری از ممنوعیت فعالیت رمز ارزهای مبتنی بر سازوکار اثبات کار به‌چشم نمی‌خورد.

Stefan Berger، از نمایندگان آلمانی این پارلمان و مسئول نگارش این طرح، با پست توئیتی بیان داشت که اتحادیه‌ی اروپا حذف این ممنوعیت در پیش‌نویس فعلی را به‌چالش نکشیده و این نشانه‌ی ظرفیت عظیم این مجمع برای پذیرش نوآوری است.

وی افزود که فرصت اعتراض و به‌چالش کشیدن این پیش‌نویس هم‌اکنون به‌اتمام رسیده و مذاکرات سه‌گانه‌ی MiCA در هفته‌ی آینده رقم می‌خورد.

پارلمان اروپا همچنین درخصوص توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) نیز گفتگوهایی داشته است. این مجمع درحال بررسی این است که آیا این دو حوزه باید در طرح MiCA گنجانده شوند و کدام سازمان اروپایی باید مسئولیت نظارت بر آنها را عهده‌دار شود.

براساس داده‌‌های ارائه‌شده ازسوی دانشگاه کمبریج در آگوست ۲۰۲۱، قاره‌ی اروپا ۱۲ تا ۱۴ درصد از قدرت هش استخراج بیت‌کوین را به‌خود اختصاص داده است. بیشترین سهم از این توان محاسباتی به کشورهای آلمان و ایرلند تعلق دارد.

پیشنهاد مطالعه: تامین انرژی و کاهش هزینه‌ی استخراج بیت‌کوین با راکتورهای هسته‌ای!

Source

https://coiniran.com/?p=50396
دکمه بازگشت به بالا