ایستگاه خبر

بیل گیتس مقابل ایلان ماسک در نبرد بیت کوین

سومین فرد ثروتمند دنیا، بیل گیتس، در تازه‌ترین اظهار نظر خود گفته است: برای خرید بیت کوین شما باید فردی ثروتمند باشید.

بیت کوین با توجه به سود ۴۰۰ درصدی در سال گذشته تبدیل به یک جریان اصلی شده که روز به روز در حال پیشرفت و افزایش است و همه‌ی افراد از جمله سرمایه‌گذاران بزرگ و قانون‌گذاران نیز درباره‌اش صحبت می‌کنند. شرکت تسلا به تازگی مبلغ ۱.۵ میلیارد دلار را در رمزارز سرمایه‌گذاری کرده و گفته است که برای پرداخت نیز از آن‌ها پشتیبانی می‌کند.

اما برای گیتس قضیه طور دیگری است. او عقیده دارد که نباید وارد هر جریان اصلی شد و به علاوه چون استخراج رمزارزها انرژی زیادی را مصرف می‌کند، برای محیط نیز مضر است.

گیتس در مصاحبه‌ای با بلومبرگ گفته است: ایلان پول زیادی دارد و شخصیت پیچیده‌ای است، پس من نگران این نیستم که بیت‌ کوین‌های او بی قاعده بالا پایین شوند. ولی در عوض فکر می‌کنم افرادی وارد این جریان‌ها می‌شوند که پول زیادی برای اختصاص به این کار ندارند. فکر می‌کنم که اگر پول کمتری نسبت به ایلان دارید باید خیلی خیلی مراقب باشید.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

تاثیر یک توییت بر بازار رمزارزها

ایلان ماسک که ثروت خالص او با توجه به لیست میلیاردرهای بلومبرگ در حدود ۱۸۹.۶ میلیارد دلار است، یکی از حامیان اصلی بیت کوین بوده است. تا این حد که بر روی قیمت این ارز نیز تاثیرگذار بوده است. قیمت این ارز به دنبال سرمایه‌گذاری تسلا در این ماه، نزدیک به ۷۶ درصد افزایش داشت. حتی سقوط ۱۳ درصدی رمزارزها نیز طی توییتی از سوی او بود که گفته بود، قیمت رمزارزها به نظر بالا است.

جدال بر سر بیت کوین اتفاق تازه‌ای نیست. وارن بافت نیز معتقد است که رمزارزها هیچ ارزشی ندارند و نمی‌توانند چیزی تولید کنند. وزیر دارایی Janet Yellen، که یکی از افراد شکاک به رمزارزها بوده و است، در کنفرانس ابتدای هفته‌ی نیویورک تایمز گفته است که بیت کوین یک راه بسیار نامناسب برای انجام تراکنشات است.

اما با وجود قبول کردن بیت کوین توسط شرکت‌های بیشتر، مانند شرکت هولدینگ PayPal، Visa و Mastercard این توکن مقبولیت بیشتری را در جهان کسب کرده است. همانطور که بانک‌های مرکزی شامل صندوق ذخیره فدرال و بانک مرکزی اروپا در حال بررسی و مطالعه بر روی دیجیتالی کردن ارز کشورهای خود هستند، مراکزی مانند مرکز سرمایه گذاری Fidelity به سرمایه‌گذاران خود اجازه داده‌اند تا رمزارزها را به صندوق دارایی‌های خود اضافه کنند. پس می‌توان گفت که این جدال همچنان به قوت خود باقی‌ است.

source

https://coiniran.com/?p=44081
دکمه بازگشت به بالا