ایستگاه خبر

بازار داغ رمز ارزها در سرزمین مد و مافیا! ایتالیا

ایتالیا یکی از بزرکترین اقتصادهای جهان چندین دهه است که از مشکلات اقتصادی و مالی رنج می‌برد. این شاید یکی از مهمترین دلایلی است که چرا رمز ارزها در این کشور محبوب‌تر از سایر کشورهای اروپایی است. ایتالیایی‌ها عاشق پول نقد هستند اما چندوقتی است که بازار ارزهای غیرمتمرکز نیز در این کشور زیبا داغ شده است.

به گزارش  Bitcoin.com، تعداد شرکت‌های ایتالیایی که رمز ارزها را برای پرداخت‌های خود قبول می‌کنند روز به روز درحال افزایش است.

با استناد به Statistica، بیش از ۳۵۰ تجارت متفاوت از خرده فروشی تا رستوران داری اکنون پذیرای مشتریانی هستند که قصد دارند با رمز ارزها سرویس دریافت نمایند. به نظر می‌رسد استان‌های شمالی ایتالیا اقبال بیشتری به این پدیده نوظهور داشته اند.  در منطقه لمباردی تنها ۱۴۵ فروشگاه مختلف با رمز ارزها سرویس دهی می‌کنند. شمال ایتالیا منطقه قدرتمند اقتصادی این کشور است و بیشترین سرانه تولید داخلی این کشور را داراست.

تا ماه سبتامبر ایتالیا میزبان بیش از  ۰.۸ درصد خودپردازهای بیت‌کوین دنیا بوده است. پیش‌بینی می‌شود حجم سرمایه گذاری ایتالیایی‌ها در رمز ارزها به رقم ۴۰ بیلیون دلار می برسد.

https://coiniran.com/?p=35393
دکمه بازگشت به بالا