ایستگاه خبر

پروژه‌ی جدید بلاک‌چینی باشگاه فوتبال یوونتوس

بر اساس یک قرارداد که به‌تازگی امضا شده، باشگاه فوتبال یوونتوس ایتالیا گامی دیگر در جهت استفاده از پتانسیل‌های فناوری بلاک‌چین برداشته است.

شرکت Sorare که در پاریس فرانسه مستقر است،‌ یک بازی مدیریت تیم فوتبال با کارت‌های دیجیتال بر بستر فناوری اتریوم ارائه داده است. این کارت‌ها مربوط به بازیکنان مورد‌علاقه‌ی هواداران است که می‌توانند آن‌ها را جمع‌آوری و یا داد‌و‌ستد کنند. به نقل از خبرگزاری CoinDesk، این شرکت اعلام کرده که این توکن‌های غیر‌قابل‌تعویض، مبتنی بر استاندارد ERC-721 اتریوم هستند.

نیکولاس جولیا، مدیر ارشد این شرکت اشاره کرد:‌

“بسیار خوشحال هستیم که این قرارداد را با یک باشگاه بزرگ ایتالیایی مثل یوونتوس امضا کردیم. این یک گام اساسی در چشم‌انداز ما برای داشتن بهترین باشگاه‌های فوتبال در جهان و فراهم آوردن بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین برای هواداران فوتبال در سرتاسر دنیا است.”

دیگر باشگاه‌های برتر فوتبال اروپا مانند اتلتیکو مادرید، پورتو و آ.اس. رم  نیز تاکنون به این پلت‌فرم اضافه شده‌اند.

Sorare برای هر بازیکن ۱ عدد کارت «منحصر‌به‌فرد»،‌ ۱۰ عدد کارت «بسیار نادر» و ۱۰۰ عدد کارت «نادر» صادر می‌کند. برای یوونتوس و ستاره‌ی بی‌بدیل این باشگاه،‌ کارت‌های قابل‌جمع‌آوری که همین ۱۱۱ عدد هستند، در تاریخ ۲۰ فوریه اجرایی خواهند شد. کارت‌‌ها در این بازی برای تشکیل دادن تیم‌های پنج‌نفره و یا داد‌و‌ستد در بازار‌های دست‌دوم استفاده می‌شوند. شرکت Sorare اعلام کرده که برخی از کارت‌های منحصر‌به‌فرد قیمت‌های بالاتر از ۲۰۰۰ دلار را ثبت کرده‌اند.

این اولین قدم باشگاه یوونتوس در جهان بلاک‌چین نبوده است. در سال ۲۰۱۸، این باشگاه یک توکن راه‌اندازی کرد که به هوادارانش اجازه می‌داد در آراء عمومی باشگاه مشارکت کنند و دخالت بیش‌تری در امور مربوط به هواداری باشگاه مانند انتخاب سرود هواداری و شادی پس از گل داشته باشند. این توکن با کمک شرکت Socios راه‌اندازی شد که به تازگی نیز با باشگاه بارسلونا در ایجاد یک توکن مشابه شراکت داشته است.

https://coiniran.com/?p=37098
دکمه بازگشت به بالا