ایستگاه خبر

دولت ایتالیا به دنبال استفاده از بلاک چین برای محافظت از برند «ساخت ایتالیا»

محصولات تقلبی با برچسب «ساخت ایتالیا» در بازارهای سرتاسر جهان به فروش می‌رسند. اکنون دولت ایتالیا با سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیون یورویی در تلاش است تا با توسعه‌ی یک راهکار مبتنی بر بلاک چین به جنگ این کالاهای تقلب برود.

بنابر اطلاعات منتشر شده توسط موسسه تحقیقاتی dGen جعل برچسب ساخت ایتالیا باعث شده تنها در سال ۲۰۱۶ زیانی بالغ بر ۱۲ میلیارد یورو به اقتصاد این کشور تحمیل شود. چنین زیانی به طور مستقیم درآمد و بقای بسیاری از صنعتگران ایتالیایی را در معرض خطر قرار داده است.

صنعت مد و هنرهای دستی ایتالیا هر دو به اعتبار برچسب «ساخت ایتالیا» سرپا ماند‌ه‌اند. در واقع اگر برچسب ساخت ایتالیا به عنوان یک برند به ثبت برسد، بعد از کوکاکولا و ویزا در جایگاه سومین برند پرارزش جهان قرار می‌گیرد.

حسن شهرت جهانی برچسب «ساخت ایتالیا» همواره در معرض خطر خدشه‌دار شدن توسط کالاهای تقلبی قرار داشته است. این کالاهای تقلبی با نقض حقوق مالکیت معنوی، اعتبار برچسب ساخت ایتالیا، برندها و صنعتگرانی که با این برند شناخته می‌شوند را زیر سوال می‌برد. علاوه بر این، کالاهای تقلبی، میلیاردها دلار هزینه روی دست ایتالیا و صنعت این کشور باقی می‌گذارند.

Source

https://coiniran.com/?p=38882
دکمه بازگشت به بالا