ایستگاه خبر

مجلس به دنبال قانونی کردن رمزارزها

به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، با ذکر این مطلب که مجلس به دنبال قانونمند کردن رمزارز‌ها در کشور است، گفت: «در شرایط تحریمی یکی از راه‌های خنثی سازی تحریم‌ها از مسیر تخصصی، می‌تواند موضوع رمزارز‌ها باشد.»

وی با اشاره با این موضوع که گزارش این کمیسیون در مورد بررسی وضعیت صنعت استخراج رمزارز‌های جهان روا و مبادلات داخلی آن در کشور در صحن علنی ارائه خواهد شد اظهار داشت: «ما قصد داریم پس از ارائه این گزارش براساس ماده ۴۵ آیین نامه داخلی آن را به طرحی تبدیل کنیم که در آن سازوکار‌های جدیدی برای رمزارز‌ها و فعالیت در این زمینه در نظر گرفته شود.»

پورابراهیمی با اشاره به نهادهای حاضر در این طرح از وزارت صنعت معدن و تجارت، وزارت نیرو، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی و نقش هریک از آنها در تحقق این مهم یاد کرد.

وی اظهار داشت که فضای رمز ارز هم‌اکنون جهانی شده و تصمیمات مختلفی از سوی دولت‌ها در این راستا اتخاذ شده است. بعضی از آنها از این فناوری استقبال و قوانین روشنی برای آن تعیین کرده و گروه دیگر هنوز تصمیم مشخصی اتخاذ نکرده‌اند.

پورابراهیمی هدف دولت را از تصویب این قانون ایجاد درآمدزایی و توسعه‌ی کسب و کارهایی همچون صرافی‌های رمز ارز عنوان نموده است.

پیشنهاد مطالعه: بهترین کیف پول‌های بیت کوین در سال ۲۰۲۱

https://coiniran.com/?p=45146
دکمه بازگشت به بالا