ایستگاه خبر

آیا Monero هنوز یک سکه حریم خصوصی است؟

Monero (XMR) مدتهاست که به عنوان یکی از قدرتمندترین سکه‌های حریم خصوصی در صنعت رمزارزها شناخته می‌شود. این سکه حریم خصوصی مورد علاقه کاربرانی است که می‌خواهند تا حد امکان در معاملات خود ناشناس باشند.

شرکت امنیت سایبری Ciphertrace دو حق اختراع ثبت کرده است که ادعا می‌کند می‌تواند معاملات در شبکه مونرو ردیابی کند. در پست وبلاگی این شرکت آمده است: در حال حاضر، علاقه به ردیابی معاملات در Monero با داشتن ۴۵ درصد از سهم بازارهای darknet—دومین رمزارز مورد علاقه در بین مجرمان، بعد از بیت کوین—افزایش یافته است. Ciphertrace همچنین گفت که توسعه این فناوری بخشی از محدوده پروژه امنیت داخلی ایالات متحده است.

|| بیشتر بخوانید: استخراج مونرو (Monero mining) ||

در همان پست وبلاگ آمده است، فناوری اختراع‌شده شامل روش‌های آماری و احتمالی برای به انجام رساندن معاملات، رده‌بندی کردن صاحبان احتمالی و همچنین روش‌های کسب اطلاعات در مورد تراکنش‌هایی که به گره‌های شخص ثالث متکی هستند و توسعه روش‌های اصلی ردیابی بر اساس تکنیک‌های شبیه‌سازی و رویکرد Bayesian است. CipherTrace همچنین اشاره کرد که با یا بدون ابزار ردیابی معاملات، سکه‌های حریم خصوصی مانند Monero با بررسی و ریزبینی هرچه بیشترِ صرافی‌های رمزارز مواجه خواهند بود.

در واقع، از آنجا که مراجع اجرای قانون به این صرافی‌ها فشار می‌آورند، این صرافی‌ها می‌خواهند تا آنجا که ممکن است از فعالیت‌های جنایی فاصله بگیرند. در پست وبلاگ آمده است: «برخی از صرافی‌ها مانند OKEx و Upbit، بر اساس تفسیر خود از دستورالعمل‌های FATF، سکه‌های حریم خصوصی را از لیست خارج کرده اند. این ماه، ShapeShift مستقر در کلرادو و سوئیس سکه‌های حریم خصوصی Zcash ،Dash و Monero را از لیست خارج کرد.»

دولت کره جنوبی هم اعلام کرد که رسماً استفاده از سکه‌های حریم خصوصی را ممنوع می‌کند، این امر صرافی‌های فعال در این کشور را مجبور به قطع حمایت از سکه‌های حریم خصوصی کرده است.

اولین حق ثبت اختراع فناوری CypherTrace’s Monero-tracing در آگوست امسال ثبت شد. در آن زمان، جاستین ارنهوفر، سازمان‌دهنده گروه کاری جامعه Monero و تحلیلگر پیروی از مقررات در DV Chain، گفت که اگرچه ممکن است CipherTrace یک روش جدید برای ردیابی معاملات Monero ایجاد کرده باشد، اما به این معنی نیست که معاملات این سکه حریم خصوصی اکنون به اندازه معاملات بیت کوین شفاف است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42176
دکمه بازگشت به بالا