ایستگاه خبر

آیا بایننس ایالات متحده در ماجرای فروپاشی ترا دخیل است؟

سقوط ترا (Terra)، سومین استیبل کوین بزرگ جهان که به ارزش کمتر از ۱ دلار رسید، موضوعی است که بیشترین بحث را در بازار کریپتو به خود اختصاص داده و دامنه آن اخیراً به صرافی بایننس رسیده است.

از زمانی که بازار در ماه نوامبر به بالاترین حد خود رسید، ارزش بیت کوین و همچنین ارزش سایر دارایی‌های دیجیتال مانند آلتکوین‌ها و استیبل کوین‌ها به شدت کاهش یافته و منجر به از دست رفتن میلیون‌ها دلار از دارایی‌های سرمایه‌گذاران شده است.

بر اساس منابع رسانه‌ای اخیر، Binance.US به دلیل نقش خود در سقوط غیرمنتظره استیبل کوین ترا UST، که منجر به از دست دادن میلیاردها دلار توسط تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران در سراسر جهان شد، با شکایت قضایی مواجه است.

آیا بایننس سرمایه‌گذاران ترا را گمراه کرد؟

بایننس ایالات متحده و مدیر عامل آن روز دوشنبه در منطقه شمالی کالیفرنیا با یک شکایت دسته‌‌جمعی روبرو شدند. این دادخواست ادعا می‌کند Binance.US با فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده شاکیان را گمراه کرده است.

جفری لاکهارت، ساکن یوتا، شکایتی را علیه بایننس و برایان شرودر، مدیر اجرایی بایننس ارائه کرد و مدعی شد که بایننس از Terra USD به‌عنوان «اوراق بهادار» و با ارز فیات پشتیبانی می‌کند، در حالی که آن در واقع یک اوراق بهادار ثبت‌نشده است.

به گفته لاکهارت، عدم ثبت نام بایننس به عنوان بورس اوراق بهادار در مقامات ایالات متحده، افشای دارایی‌های معامله‌شده در این پلتفرم را محدود می‌کند و بر سرمایه گذاران تأثیر می‌گذارد.

لاکهارت در شکایت خود نوشت:

بایننس ایالات متحده از هر معامله سود می‌برد، و بنابراین انگیزه آشکاری برای فروش دارایی‌های رمز ارزی صرف نظر از انطباق آن‌ها با قوانین اوراق بهادار دارد.

شاکی تلاش می‌کند. شکایت خود و سایر سرمایه‌گذارانی را که ترا را در بایننس خریداری کرده‌اند تحت یک عنوان ثبت کند.

این شکایت پس از آن صورت می‌گیرد که هفته گذشته یک گروه دو حزبی از سناتورهای ایالات متحده قانونی را ارائه کردند تا کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) به جای کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ارزهای دیجیتال را تنظیم کند.

علاوه بر این، سخنگوی بایننس اظهار داشت که این صرافی در FinCEN، یکی از بخش‌های وزارت خزانه‌داری ایالات متحده ثبت شده است و با تمام الزامات قابل اجرا مطابقت دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: بررسی علت سقوط ارز لونا (LUNA) و اهمیت آن

 

Source

https://coiniran.com/?p=57347
دکمه بازگشت به بالا