ایستگاه خبر

راه اندازی صرافی غیرمتمرکز توسط اولین پروتکل DeFi تنظیم‌شده در جهان

سوآرم مارکتز (Swarm Markets) از تنظیم‌کننده مالی آلمان با-فین (BaFin) مجوز دریافت کرده است. Swarm Markets که ادعا می کند اولین پروتکل DeFi کاملاً تنظیم‌شده در جهان است، روز پنجشنبه اعلام کرد برای اجرای برنامه نقدینگی خود سرمایه اختصاص داده است.

Swarm Markets اولین پروتکل DeFi دارای مجوز شامل یک بازارساز خودکار (AMM) و صرافی غیرمتمرکز (DEX) را در بلاکچین اتریوم پیاده‌سازی می‌کند.

Swarm Markets چندین مجوز نظارتی را برای مطابقت با قوانین مالی آلمان به دست آورده است. از همه مهمتر، این شرکت مجوز حضانت کریپتو دارد که توسط مقام نظارتی BaFin صادر شده است. البته Swarm Markets اولین شرکتی نیست که چنین مجوزی را دریافت می‌کند. هفته گذشته، Coinbase با تأیید نهادهای نظارتی آلمان، خبرساز شد.

وضوح قانونی دارایی‌های کریپتو دلیلی است که بنیانگذاران این شرکت فیلیپ پیپر و تیمو لهز می‌گویند به خاطر آن از آمریکا به آلمان نقل مکان کرده‌اند. پیر در مورد ظهور DeFi گفت:

«مشخص شد که DeFi فقط یک بازی مضحک برای خودی‌های کریپتو نبود، و در نقدینگی مشترک و وام‌های مبتنی بر پروتکل یک چیز جدید بود. ماهانه اعتبار بیشتری نزد مؤسسات کسب کرد و نهادهای نظارتی نیز آن را به‌عنوان یک طرح موفق ارزیابی کردند.»

تمام ارائه‌دهندگان نقدینگی در Swarm Markets برای انطباق با آیین‌نامه جدید نیاز به اجرای KYC (مشتری خود را بشناس) دارند.

علیرغم دستورالعمل نظارتی، این شرکت هنوز محتاط است. در ابتدا فقط استخرهایی برای توکن‌های اصلی مانند بیت کوین، اتریوم و DAI ارائه می‌دهد.

با این حال، این شرکت چشم‌انداز بسیار باشکوه‌تری برای آینده دارد. هدف نهایی Swarm ترکیب دارایی‌های مالی سنتی با قدرت برنامه‌های DeFi است. با این کار امکان ایجاد NFTهای طلا یا جفت‌های معاملاتی طلا / BTC در یک ساختار بازار واحد فراهم می‌شود.

 

پیشنهاد مطالعه: پنج معیار ارزیابی و مدیریت ریسک در پروژه‌ های دیفای (Defi Metrics)

 

Source

https://coiniran.com/?p=46337
دکمه بازگشت به بالا