ایستگاه خبر

IRS پس از Circle صرافی Kraken را هدف قرار می‌دهد

پس از آنکه سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکا، که به اختصار IRS نام دارد، مجوز لازم را برای بررسی سوابق مشتریان صرافی Circle کسب کرده است می‌خواهد تا اقدامی مشابه را نسبت به صرافی معروف Kraken انجام دهد. David Hubbert، معاون بخش مالیاتی دادستانی کل آمریکا بیان داشت: «افرادی که در حوزه‌ی رمز ارزها فعالیت می‌نمایند ملزم به پیروی از قوانین مالیاتی همچون دیگر شهروندان هستند. وزارت دادگستری به همکاری خود با IRS برای اطمینان از پرداخت صحیح مالیات کریپتو ادامه خواهد داد.»

در ابتدای هفته‌ی جاری دادگاه فدرال ایالت ماساچوست درخواست IRS را مبنی بر احضار مدیریت شرکت سرمایه‌گذاری اینترنتی Circle تایید نمود. این حکم کلیه‌ی شرکت‌های تابعه، زیرشاخه‌ها و شرکت‌های وابسته از جمله Poloniex LLC را نیز دربر می‌گرفت.

IRS با این حکم قصد دارد تا برای کاربرانی که بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ بیش از ۲۰ هزار دلار کریپتو را در این صرافی انتقال داده‌اند مالیات وضع نماید. IRS اظهار داشت که این کار ملزم دسترسی به اسناد صرافی Circle است تا بتوان از صحت پرداخت مالیات افراد مشمول اطمینان حاصل کرد.

IRS پس از Circle صرافی Kraken را هدف قرار می‌دهد

Kraken هدف بعدی ما خواهد بود

وزارت دادگستری درخواستی مشابه با Cricle را برای جستجوی اطلاعات هویتی مشتریان صرافی Kraken به سازمان مالیاتی منطقه‌ای کالیفرنیای شمالی تسلیم نموده است. اما دادگاه با درخواست اولیه IRS به دلیل درخواست‌های غیرمنطقی آن موافقت نکرده و IRS را به کاهش سطح تقاضای خود ملزم کرده است.

دادگاه کالیفرنیای شمالی جزییات مخالفت خویش را درخواست IRS برای دسترسی به اطلاعات زیر عنوان نموده است:

  • تنظیمات کامل حساب کاربران
  • سوابق موجود در حوزه‌ی شناخت رفتار مشتری
  • مکاتبات صرافی Kraken، کاربر آن و یا هر شخص واسطه‌ای که به حساب مشتریان یا بخشی از ان دسترسی داشته است.

پیشنهاد مطالعه: بررسی پروژه فایل کوین (Filecoin)

Source

https://coiniran.com/?p=44903
دکمه بازگشت به بالا