ایستگاه خبر

«عملیات گنجینه‌ی پنهان» درآمدهای گزارش نشده‌ی رمز ارز را ریشه‌کن می‌کند

سرویس درآمد داخلی ایالات متحده که به اختصار IRS نام دارد، در راستای تقویت قدرت اجرایی خود طرحی با عنوان «عملیات گنجینه‌ی پنهان» را برای اخذ مالیات از درآمدهای حاصل از رمز ارزها اختصاص داده است. بنا به اظهارات Damon Rowe، مدیر دفتر مبارزه با جعل و کلاهبرداری، عملیات گنجینه‌ی پنهان درآمدهای گزارش نشده‌ی رمز ارز را ریشه کن می‌کند.

Rowe در یک کنفرانس مالیاتی مجازی در کانون وکلای دادگستری تاکید کرد که اولویت این عملیات مبارزه با کلاهبرداری‌های ناشی از رمزنگاری است. نشریه‌ی Forbes در گزارش خود در این رابطه نوشت:

عملیات گنجینه‌‌ی پنهان یک ماموریت مشترک بین دفتر مبارزه با جعل و کلاهبرداری IRS و واحد تحقیقات جنایی است. در طی این عملیات ماموران آموزش‌های لازم را برای بررسی شبکه‌های بلاک‌چین خواهند دید تا بتوانند فرارهای مالیاتی را در میان کاربران رمزنگاری تشخیص و ریشه کن نمایند. عملیات گنجینه‌ی پنهان بخشی از طرح مقابله با تهدیدات احتمالی IRS است.

بر اساس شواهد موجود کارمندان IRS برای اخذ تجربیات لازم و آمادگی برای عملیات گنجینه‌ی پنهان، همگام با آژانس اتحادیه اروپا برای همکاری در اجرای قانون (Europol) آموزش خواهند دید.

«عملیات گنجینه‌ی پنهان» درآمدهای گزارش نشده‌ی رمز ارز را ریشه کن می‌کند

توضیحات تکمیلی

Carolyn Schenck، مشاور ملی مبارزه با جعل و کلاهبرداری در IRS، به سخنرانان این کنفرانس مجازی گفت آژانس ما برای توسعه‌ی «امضاها» یا نشانه‌های بارز فعالیت‌های مجرمانه با پیمانکاران و شرکت‌های خصوصی-تحلیلی فعال در حوزه‌ی بلاک‌چین در تعامل است.

Schenck خاطر نشان شد این شاخص‌ها نسبت به تراکنش‌هایی که دقیقا کمتر از میزان اعلام شده از سوی ما انجام شوند (مانند چندین تراکنش ۱۰ هزار دلاری) فعال خواهند شد. در اغلب موارد این گونه تراکنش‌های زنجیره‌ای از پوشش شرکت‌های بزرگ برای مخفی نمودن مبالغ انتقالی استفاده کرده و پس از پایان کلاهبرداری از شبکه‌ی بلاک‌چین خارج می‌گردند.

در گذشته IRS چندین پیام مغایر را به دارندگان انواع رمز ارز در آمریکا ارسال نموده است. آخرین بیانیه‌ی IRS شامل یک نسخه‌ی به روز شده از سوالات متداول است که در آن گفته شده افرادی که با ارزهای فیات مستقیما اقدام به خرید رمز ارز نموده‌اند، از گزارش آن در اظهارنامه مالیاتی سال جاری معاف خواهند بود.

با این حال مالیات به عملیاتی از قبیل نقد کردن رمز ارز و خریدهای روزانه تعلق می‌گیرد. Schenck در خاتمه افزود: «عملیات گنجینه‌ی پنهان برای تشخیص و ردیابی تراکنش‌هایی از این دسته به مالیات‌دهندگان طراحی شده است. این تراکنش‌ها ناشناس نیستند، ما شما را می‌بینیم.»

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=44401
دکمه بازگشت به بالا