ایستگاه خبر

دادگاه ایرلندی معادل ۵۶ میلیون یورو بیت‌کوین را مصادره می‌کند

یک فروشنده­‌ی مواد مخدر معادل ۵۶ میلیون دلار بیت­‌کوین را از دست داد، بعد از این­‌که دادگاه عالی ایرلند حکم کرد که این­ درآمد­ها بزه‌­کارانه بوده و باید ضبط شوند.

خبرنامه‌ی محلی independent.ie در تاریخ ۱۹ فوریه گزارش داد که این دادگاه متقاعد شده که کلیفتون کالینز در قاچاق مواد مخدر دخالت داشته است. به گزارش کوین‌تلگراف، کالینز به درخواست اداره­‌ی دارایی­‌های بزه­کارانه مبنی بر مصادره­‌ی دارایی­‌هایش اعتراض نکرده است.

پلیس مقادیری از ماری­جوانا را در خودروی کالینز کشف کرده بود، به دستور مقامات، وی تحت­‌نظر قرار گرفت و در نهایت در یک دهکده در گالوِی مقادیر وسیعی نهال‌های شاهدانه کشف شد که منتسب به وی بود.

کالینز یک سرمایه ­گذار قدیمی در بیت­ کوین

باور بر این است که کالینز از مراحل اولیه در بیت­‌کوین سرمایه­‌گذاری و بازده زیادی از این اقدام دریافت کرده است. اداره­‌ی دارایی­‌های بزه‌­کارانه رمز­ارز­های وی را بلوکه کرد تا مطمئن شود که این اموال بدون تأییدیه‌ی دادگاه منتقل نشوند.

دادگاه تصمیم گرفت که این سرمایه­‌گذاری را به عنوان درآمد بزه­‌کارانه در نظر بگیرد که احتمالا به این خاطر است که سرمایه­­‌ی اولیه، پول کسب­ شده از فروش مواد مخدر بوده است.

در سال ۲۰۱۹، ارزش دارایی­‌های مصادره­‌شده توسط اداره‌ی دارایی­‌های بزه­‌کارانه معادل ۶۷ میلیون دلار بوده که قسمت زیادی از آن به مصادره­‌ی بیت­‌کوین­‌های کالینز تعلق دارد.

گفتنی است که به دلیل ماهیت بدون اجازه بودن رمز­ارز­ها و قابلیت نگه‌­داری یک آدرس رمزی (که به هویت یک فرد متصل نیست)، رمز­ارز­ها و بزه­‌کاری با یک­‌دیگر ارتباط فراوانی پیدا کرده‌اند.

 

https://coiniran.com/?p=37017
دکمه بازگشت به بالا