اخبار داخلی رمزارزها

استقبال مقام های فضای مجازی ایران از بیتکوین منوط به چیست؟


شورای عالی فضای مجازی ایران موافقت خود را با استفاده از بیتکوین و دیگر ارزهای دیجیتال در صورت رعایت جوانب احتیاط و توجه به برخی هشدارها اعلام نمود.

فضای مجازی
مقام های فضای مجازی ایران در صورت قانون گذاری، از بیتکوین استقبال می کنند.

به نقل از روزنامه ایرانی Financial Tribune، ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر فضای مجازی ایران گفت : “در صورت تدوین یک قانون مناسب، ما از بیتکوین و دیگر ارزهای دیجیتال استقبال خواهیم کرد. البته در این مسئله نیز مانند تمامی مسائل کشور پیروی از قانون یک رکن اساسی است. “

فضای مجازی
ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی ایران

وی همچنین افزود : “در حالی که تا کنون هیچ قانون گذاری خاصی در مورد بیتکوین و دیگر رمزارزها در ایران صورت نگرفته است، ولی روزانه حجم زیادی از بیتکوین در این کشور خرید و فروش شده، بین افراد رد و بدل می شود و حتی کسب و کارهای مختلفی پیرامون کسب درآمد از بیتکوین با استخراج آن و …. ایجاد شده است.”

البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که شورای عالی فضای مجازی ایران طی بیانیه ای از خطرات استفاده از این رمزارزها نیز هشدار داد و گفت : “مکانیزم کنترل و نظارت بر روی عرضه و خرید و فروش رمزارزها هم اکنون بین بانک مرکزی و نهادهای مرتبط در حال تدوین می باشد، ولی مردم باید از خطرات این ارزها به دلیل ماهیت ذاتی شان مطلع باشند.”

در حالی که بانک مرکزی ایران هنوز موضع قطعی خود را درباره بیتکوین اعلام نکرده است، ولی به نقل از آقای فیروزابادی به زودی قانون گذاری های مربوطه اعلام می شوند.

وی همچنین افزود که به دلیل افزایش شدید قیمت در سال اخیر، بانک مرکزی ایران با همکاری شورای عالی فضای مجازی ایران تحقیقات گسترده ای را در زمینه ارزهای دیجیتال انجام داده اند که تاکنون نیز ادامه داشته است.

این در حالی است که تنها دو هفته پیش، آقای ناصر حکیمی، معاون بخش فناوری های نو در بانک مرکزی ایران در بیانیه ای عمومی به خطرات استفاده و سرمایه گذاری در بیتکوین و دیگر رمزارزها پرداخت و به مردم هشدار داد که در صورت سرمایه گذاری در بیتکوین، سرمایه خود را در معرض ریسک بزرگی قرار می دهند.


بیشتر بخوانید:

بیتکوین چقدر به قانونی شدن در ایران نزدیک شده است؟

ایران به جمع کشورهای استفاده کننده از پول مجازی می‌پیوندد

 

https://coiniran.com/?p=16289
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x