ایستگاه خبر

فروش برق سه نیروگاه ایرانی به استخراجگران رمزارز

سه نیروگاه برق ایرانی، در تلاش برای ایجاد منبع درآمد جدید، با خروجی کافی برای تأمین نیمی از شهر نیویورک به زودی فروش برق مازاد را به استخراج کنندگان رمزارز آغاز می‌کنند.

بر اساس گزارشی از تهران تایمز، شرکت هلدینگ نیروگاه حرارتی (TPPH)، که مالک نیروگاه‌ها در سراسر ایران است، گفت که استخراجگران رمزارز می‌توانند اکنون پیشنهاد خود را بابت خرید برق از سه نیروگاه ارائه دهند.
محسن طرزطلب، رئیس TPPH گفت: «تجهیزات لازم در سه نیروگاه رامین، نکا و شهید منتظری نصب شده است و اسناد مزایده در آینده نزدیک در وب سایت SetadIran.ir بارگذاری می‌شود.»
مجموعاً، این سه نیروگاه دارای توان خروجی ۵۴۴۸ مگاوات بر ساعت هستند.
ایران استخراج رمزارز را به عنوان یک فعالیت تجاری مشروع در ژوئیه ۲۰۱۹ به رسمیت شناخت. تخمین زده می‌شود که دولت در شش ماه اول دوره جدید ۱۰۰۰ پروانه استخراج صادر کرده است.
در حالی که در این سیاست سردرگمی‌هایی وجود داشته است، سهم ایران از تولید جهانی استخراج بیت کوین به تقریباً ۴٪ افزایش یافته است—تقریباً دو برابر این شاخص در سپتامبر ۲۰۱۹.
به رغم افزایش هزینه‌های تولید، نیروگاه‌های برق ایران ناچارند برق را با قیمت‌های ثابت به شبکه ملی عرضه کنند. طرزطلب گفت: فروش قدرت به استخراج‌کنندگان کریپتو به آنها کمک می‌کند تا سودآوری خود را حفظ کنند.
وی ادامه داد: TPPH فقط برق تولید شده از توربین‌هایی را که انرژی شبکه ملی را تأمین نمی‌کنند، می‌فروشد.
هر دو نیروگاه رامین و نکا به گاز طبیعی متکی هستند که تقریباً نیمی از کربن را از سایر سوخت‌های فسیلی مانند زغال سنگ آزاد می‌کند. سوخت شهید منتظری از روغن پالایشگاه مجاور تأمین می‌شود.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41231
دکمه بازگشت به بالا