ایستگاه خبر

مجوز فعالیت شرکت استخراج کریپتوی iMiner در ایران صادر شد

وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران برای شرکت استخراج کریپتوی iMiner مجوز فعالیت در این کشور را صادر کرد. گمان می‌رود iMiner، با داشتن ۶۰۰۰ تجهیزات سخت افزاری تبدیل به یکی از بزرگترین استخراجگران رمزارز ایران شود. طبق مقاله‌ای که در تاریخ ۲۹ آوریل منتشر شد، این شرکت مستقر در ترکیه نزدیک به ۷.۳ میلیون دلار در مزرعه بیت کوین (BTC) در استان سمنان ایران سرمایه‌گذاری کرده است، که در مجموع می‌تواند این ارز دیجیتال را با ۶۰۰۰ ریگ و ظرفیت ۹۶۰۰۰ تراهش (TH / s) در ثانیه استخراج کند. این مقدار به طور متوسط معادل ۱۶ TH / s در هر ریگ است، به اندازه آنچه معدن علاءالدین در وب سایت شرکت‌اش درج کرده است. علاوه بر این، دفاتر مستقر در تهران و سمنان آی ماینر به ارائه خدمات بازرگانی برای کشورهای حوزه خاورمیانه خواهند پرداخت.

تأثیر استخراج کریپتو در اقتصاد ایران

دولت ایران در ژوئیه سال ۲۰۱۹ استخراج کریپتو را به عنوان یک فعالیت صنعتی مجاز شمرد و از آن زمان تاکنون بیش از ۱۰۰۰ مجوز برای شرکت‌های معدن رمزارز از جمله iMiner صادر کرده است. قیمت پایین انرژی این کشور آن را برای استخراجگرانی که به داشتن قبض برق‌های هنگفت شهره‌اند، جذاب می‌کند.

اقتصاد ایران هم از ادامه بیماری همه‌گیر کویید-۱۹ و تحریم‌های اعمال شده توسط ایالات متحده و سایر کشورهای غربی رنج می‌برد. برخی از مقامات نظامی پیشنهاد کرده‌اند که به ارزهای دیجیتال کمک کنند تا با واردات ارز خارجی و دور زدن تحریم ها، تجارت را تسهیل کنند.

 

(کوین ایران نمی‌تواند به‌طور مستقل این خبر را تأیید کند.)

 

Source

https://coiniran.com/?p=38641
دکمه بازگشت به بالا