ایستگاه خبر

با سخت‌افزار موبایل و اینترنت DApp سازگار با شبکه‌ی بیت کوین و اتریوم بنویسید!

IOV Labs استارتاپی که راه‌حل‌های مالی روی بلاکچین بیت کوین (BTC) می‌سازد، روز چهارشنبه یک کلاینت سبک روی شبکه‌ی پرداخت Lumino راه‌اندازی کرد. شبکه‌ی پرداخت Lumino یک شبکه‌ی سازگار با قرارداد هوشمند و رقیب شبکه‌ی لایتنینگ است. طبق گزارش منتشر شده Lumino Light Client روی دستگاه‌های موبایل با اپلیکیشن‌های کیف پول یکپارچه راه‌اندازی می‌شود.

شبکه‌ی پرداخت Lumino، تطبیق توکن‌های ERC-20 و قراردادهای هوشمند با شبکه‌ی بیت کوین را با استفاده از زنجیره‌ی جانبی Rootstock (RSK) تامین می‌کند و آن را «راه‌حل سه لایه» می‌نامد. بدین ترتیب، برنامه‌نویسانی که از Lumino Light Client استفاده کنند نیازی به داشتن نود کامل بلاکچین برای ایجاد راه‌حل‌های مبتنی بر بلاک چین ندارند. آنها می‌توانند به وسیله‌ی موبایل و دسترسی به اینترنت اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApps) مبتنی بر نود سبک ایجاد کنند.

بیت کوین در هر ثانیه تنها می‌تواند هفت تراکنش را پردازش کند و مقیاس‌پدیری مشکل اصلی این شبکه بوده است. این درحالیست که ویزا حدود ۲۴ هزار تراکنش در هر ثانیه انجام می‌دهد. نودهای سبک Lumino گامی در این مسیر برداشته‌اند ۱۰۰ تا ۲۰ هزار تراکنش را در ثانیه پردازش کنند. این شرکت همچنین اعلام کرده در حال توسعه‌ی چندین کیف پول است و قصد دارد با شبکه‌‌ی لایتنینگ و سایر شبکه‌های خارج از زنجیره تطابق داشته باشد تا بهترین تجربه‌ی کاربری را ایجاد نمایند.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=38850
دکمه بازگشت به بالا