ایستگاه خبر

آیوتا با بروزرسانی Chrysalis 2.0 از راه می‌رسد

آیوتا (IOTA) با عرضه‌ی بروزرسانی Chrysalis 2.0 خود را برای مرحله‌ی نهایی IOTA 1.5 آماده می‌نماید. Chrysalis 2.0 شبکه‌ی واسطه‌ای میان آیوتا و رویداد Coordicide است، این رویداد شبکه‌ی آیوتا را به‌طور کامل غیرمتمرکز می‌نماید. با شروع به‌کار Chrysalis 2.0 در ۲۸ آوریل، شبکه‌ی فعلی و اصلی آیوتا به «شبکه‌ی قدیمی (legacy)» بدل خواهد شد. بنیاد آیوتا در پستی که در بلاگ خود منتشر نمود اظهار داشت زیرساخت‌های لازم برای جایگزینی شبکه‌ی اصلی مهیا شده است. این بنیاد افزود:

«با نزدیک شدن به عرضه‌ی Chrysalis 2.0، تیم ما درحال بررسی جزئیات لازم برای اجرای بی‌نقص و مطلوب پروژه در ۲۱ و ۲۸ آوریل است. ما برای سنجش صحت تمامی سناریوهای جایگزینی آزمون‌های بسیاری را در زیرساخت‌های خود انجام داده‌ایم.»

جزئیات Chrysalis 2.0

بنیاد آیوتا با طبقه‌بندی فاز Chrysalis 2.0 به‌عنوان «شروع نوینی برای پروتکل‌های IOTA» بیان داشت که با کمک نیروهای داخلی و خارجی مشغول آزمایش مهاجرت بر پروتکل Firefly است. بنیاد IOTA به‌همراه توسعه‌دهندگان خود از آگوست سال ۲۰۲۰ درحال ایجاد اجزای جدیدی برای فاز دوم شبکه‌ هستند.

تیم توسعه‌دهنده در همین راستا چندین نسخه از شبکه‌‌ی آزمایشی Pollen را منتشر نموده‌اند، Pollen ویژگی‌های جدید امنیتی را به آیوتا خواهد افزود. از دیگر اصلاحات صورت گرفته نود نرم‌افزاری Bee بوده است. Bee که در مرحله‌ی آلفا یا آغازین خود به‌سر می‌برد به توسعه‌دهندگان امکان دسترسی کامل به Chrysalis را با پشتیبانی از ویژگی مهاجرت خواهد داد.

آیوتا با بروزرسانی Chrysalis 2.0 از راه می‌رسد

نسخه‌های اولیه‌ی قراردادهای هوشمند و Stronghold، که دو بخش مهم بروزرسانی Chrysalis 2.0 هستند، در گذشته منتشر شده‌اند. توسعه‌دهندگان مشغول اعمال برخی تغییرات برای «بازسازی ادغام» قراردادهای هوشمند در شبکه‌ی Pollen هستند.

بنیاد آیوتا گفت بخش Stronghold از سوی توسعه‌دهندگان برای سنجش خارجی درنظر گرفته‌ شده و بنچمارک‌های آن برای ارزیابی از واحد میکروثانیه استفاده می‌نماید.

مهاجرت توکن‌ آیوتا پیشرفت بزرگی برای کاربران است

امکان مهاجرت توکن در روز ۲۱ آوریل برای کاربران، صرافی‌ها و دارندگان آن فراهم شده و تا هنگام رویداد Coordicide ادامه خواهد داشت. کاربران با وارد کردن رمزواژه‌ی خود در کیف پول Firefly می‌توانند اقدام به مهاجرت توکن نمایند. در مرحله‌ی بعد رمز جدیدی به‌همراه آدرس EdDSA برای عضویت در شبکه‌ Chrysalis برای آنان ارسال می‌گردد که حاوی توکن‌های کاربر خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: دیسنترالند (Decentraland) چیست؟ آشنایی با ارز مانا (MANA)

Source

https://coiniran.com/?p=45210
دکمه بازگشت به بالا