ایستگاه خبر

آیوتا اعلام کرد موفق شده اشکال کیف پول هک شده‌ی Trinity را اصلاح کند

در روزهای اخیر هکرها از آسیب‌پذیری کیف پول Trinity استفاده کردند و ۱.۶ میلیون دلار به سرقت رفت. پس از این واقعه تیم آیوتا شبکه را خاموش کرد و از کاربرانش خواست تا اطلاع ثانوی از کیف پول Trinity استفاده نکنند. به دنبال این هک قیمت رمز ارز آیوتا (MIOTA) بیش از ۱۱ درصد افت کرد.

دیروز (۱۶ فوریه) آیوتا اعلام کرده مشکل کیف پول Trinity را اصلاح کرده هرچند آپدیت پیشرو ابزار گذار نهایی نخواهد بود و آنها هنوز برای بازگشتن شبکه به وضعیت کامل عملیاتی تلاش می‌کنند. تیم آیوتا از کاربران دستکتاپ Trinity نیز خواستند کیف پول خود را آپدیت کنند. آنها همچنین اعلام کردند در حال پیش بردن تحقیقات درمورد هک و انجام اقدامات لازم برای جبران خسارت کاربران آسیب‌دیده هستند. طبق این اطلاعیه تیم آیوتا در حال توسعه‌ی یک ردیاب لحظه‌ای وجوه برای شبکه است.

هک کیف پول Trinity مجددا انتقادات درمورد تمرکز بیش از حد شبکه‌ی آیوتا را برانگیخت. در همین حال تیم آیوتا در حال توسعه‌ی جایگزینی برای پروتکل Coordinator فعلی است. آنها در اواخر فوریه نسخه‌ی ۰.۱.۰ از Coordicide Alphanet ر ا منتشر کردند و پیش بینی می‌شد مین نت در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شود. Coordicide Alphanet به افزایش مقیاس پذیری و غیرمتمرکز شدن شبکه برای جلوگیری از نفوذ هکر می‌شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=36975
دکمه بازگشت به بالا