ایستگاه خبر

بازگشت شبکه آیوتا به حالت آنلاین پس از سرقت بزرگ

پس از گذشت تقریبا یک ماه از هک بزرگ در شبکه آیوتا، بنیاد اختصاصی این رمز ارز از برگشت شبکه خود به حالت آنلاین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کوین‌تلگراف، شبکه آیوتا روز سه شنبه و پس از کش و قوس‌های فنی فراوان به خاطر حمله به نرم افزارکیف‌پول Trinity خود دوباره اجرایی شده است. در همان روز اگرچه کل شبکه به خاطر پیشگیری از سواستفاده‌های بیشتر مهاجمین خاموش شده بود، ۸.۵۵ میلیون توکن MIOTA اما به ارزش تقریبی ۲ میلیون دلار از ۵۰ کاربر کیف پول این شبکه به سرقت رفته بود.

حالا اما بنیاد آیوتا در یک پست اینترنتی از برگشت Coordinator(نود مرکزی پردازنده تراکنش‌ها) خود به حالت آنلاین خبر می‌دهد. نسخه دکستاپ کیف پول Trinity آسیب پذیر تشخیص داده شده است. مهاجمین با حمله به این ابزار به کلید خصوصی کاربران دسترسی پیدا کرده بودند. سرویس MoonPay هم بی تقصیر نبوده است. سرویس‌دهنده‌ای که به کاربران اجازه می‌دهد به طور مستقیم توکن MIOTA را خریداری کنند.

مقامات بنیاد آیوتا در طول هفته گذشته بارها از کاربران خود خواسته بودند که با استفاده از ابزار مهاجرتی توکن‌های خود را به حساب‌های امن منتقل کنند. آنها وعده داده‌اند که برای جلوگیری از اقدامات مشابه در آینده برنامه‌ریزی کرده اند.

شایان ذکر است که بنیاد آیوتا با همکاری FBI، پلیس آلمان، انگلستان و مالت به دنبال مهاجمین است. این بنیاد همچنین از جبران خسارت کاربران متضرر خبر داده است.

https://coiniran.com/?p=37485
دکمه بازگشت به بالا