ایستگاه خبر

آیوتا Firefly را معرفی کرد

امنیت و کاربرد هدف اصلی Firefly است

بنیاد غیرانتفاعی آیوتا (IOTA)، که بر توسعه‌ی بلاک‌چین مبتنی بر اینترنت اشیاء تمرکز دارد، آخرین نسخه از کیف پول بومی خود به اسم Firefly را عرضه نمود. بنیاد آیوتا در بیانیه‌ا‌ی رسمی خاطرنشان کرد که کیف پول‌های رمز ارز بی‌شک حیاتی‌ترین بخش صنعت کریپتو هستند، زیرا با شروع سال ۲۰۲۱ این کیف پول‌ها لازم است تا چندین عملکرد از قبیل ذخیره‌سازی رمز ارز، پلتفرم تبادلات و میزبانی از NFT ها را با یکدیگر تلفیق نمایند. نسخه‌ی جدید Firefly با هدف تامین این نیازها طراحی شده است.

در وهله‌ی اول باید دانست که Firefly برنامه‌ا‌ی بصری است که از یک رابطه کاربری مرتب و مینیمال بهره می‌برد. David Sonstebo، بنیانگذار آیوتا، پیش‌تر اظهار داشت که کیف پول Firefly پایه گذار استانداردهای نوینی در حوزه‌ی طراحی UX/UI خواهد بود.

آیوتا Firefly را معرفی کرد

کوچکترین عناصر Firefly به‌منظور تسهیل پیچیدگی‌های کاربری هنگام رویارویی با کیف پول‌های رمز ارز توسعه یافته‌اند. معماری آن از تکنیک «ماژولار یا تک‌ واحدی» استفاده می‌کند و به‌سادگی قابل فهم است.

Dominik Schiener، بنیانگذار و رئیس بنیاد آیوتا، مدعی شد که Firefly از تمامی کیف پول‌های فعلی رمز ارز پیشی خواهد گرفت. وی افزود:

«انتشار Firefly نخستین گام در جهت استفاده از بلاک‌چین آیوتا به‌عنوان یک شبکه‌ از اپلیکیشن‌های کاربردی است. Firefly معرف عصر جدیدی از استانداردهای کاربردی و انعطاف‌پذیر در کیف پول‌های کریپتو خواهد بود.»

ویژگی‌های اصلی Firefly

در هسته‌ی مرکزی Firefly دو کتابخانه‌ی نوشته شده با زبان برنامه‌نویسی Rust وجود دارد، یکی از آنها مربوط به بخش توسعه‌ی نرم افزاری بوده و دیگری که Stronghold نام دارد بر مسائل امنیتی دلالت دارد. آیوتا کیف پول جدید خود را با پشتیبانی رمزگذاری شده و حافظه‌های امنیتی مستقل محافظت می‌کند.

تراکنش‌ها در Firefly از نسخه‌ی قبلی این کیف پول یعنی Trinity بسیار سریع‌تر صورت می‌گیرند. بعلاوه نسخه‌های پشتیبان Stronghold به کاربران امکان استفاده و مدیریت آسان کیف پول Firefly را در چندین دستگاه می‌دهند. تیم توسعه‌دهنده‌ی Firefly خبرهای خوبی مبنی بر اضافه شدن ویژگی‌های مختلفی از قبیل چت و مدیریت تماس، ذخیره سازی NFT ها و ادغام همزمان چندین کیف پول را به کاربران داده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: بهترین کیف پول‌های بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=44770
دکمه بازگشت به بالا