ایستگاه خبر

سرعت بیشتر تراکنش در فاز ۲ Chrysalis آیوتا

طی گفتگوی AMA با بنیانگذاران آیوتا (IOTA)، دومینیک شینر (Dominik Schiener) و دیوید سنتبو (David Sonstebo) برخی از دیدگاه‌هایشان را برای جامعه و دنبال‌کنندگان فضای رمزارزها دربارهٔ پیشرفت آیوتا در پی راه اندازی فاز ۲ Chrysalis به اشتراک گذاشتند.

یک گام مهم در توسعه پروتکل IOTA راه‌اندازی دفتر توزیع مقیاس‌پذیر در شبکه اصلی در سال ۲۰۲۱ است. به گفتهٔ سنتبو، «تیم ما اطمینان دارد که این اتفاق خواهد افتاد و اگر این اتفاق رخ ندهد من آن را یک شکست بزرگ تلقی می‌کنم.»

دومینیک شینر با تمرکز بر Chrysalis خاطرنشان کرد که از نقطه‌نظر مهندسی تمرکز اصلی آن‌ها بر این مسئله بوده است. وی همچنین تاکید کرد که Chrysalis نقشه راهی است که از Coordicide طراحی شده است، بنابراین بسیاری از اجزای Coordicide پیش از راه‌اندازی شبکه اصلی آیوتا در آن وجود خواهند داشت. آزمایش و اعتبارسنجی اجزای کلیدی صورت خواهد گرفت تا اطمینان کافی از اینکه Coordicide اتفاق خواهد افتاد، حاصل شود.

اهداف IOTA

اگر اهداف آیوتا را بتوان در یک جمله خلاصه کرد باید گفت ساخت اولین دفترکل توزیع ‌شده در جهان که بدون هیچ کارمزدی فعالیت می‌کند. بنابه گفته‌های شینر «آیوتا در حال تکامل از یک پروتکل به سمت یک لایهٔ زیرساخت دیجیتال است.»

برخی از کاربران از بنیانگذاران آیوتا پرسیدند که پس از اعلامیهٔ PayPal کوین‌های پشتیبانی‌شده بیشتر در معرض دید عموم قرار می‌گیرند؛ آیوتا چگونه به این مهم دست خواهد یافت؟ شینر و سنتبو با اشاره به Chrysalis پاسخ دادند که معتقدند این مسئله بزرگترین نقاط ضعف آیوتا مانند امضای یکبار مصرف winternet و نداشتن UTXO را برطرف می‌کند.

آیوتا در حال حاضر با توجه به سرعت تراکنش ۱۰۰۰ TPS در موقعیت بهتری قرار دارد. به گفته سنتبو این سرعت مطمئناً با Chrysalis افزایش خواهد یافت؛ گرچه او در این مرحله از تعیین رقم دقیق سرعت خودداری کرد. آزمایش Chrysalis طی ۲-۳ هفتهٔ آینده راه‌اندازی خواهد شد.

Source

https://coiniran.com/?p=41682
دکمه بازگشت به بالا