ایستگاه خبر

هشدار بنیاد آیوتا درمورد کیف پول Trinity و ارتباط‌ آن با وجوه سرقت شده!

اخیرا چندین کاربر آیوتا گزارش دادند که کوین‌های (MIOTA) آنان مفقود شده و به دنبال آن بنیاد آیوتا نود شبکه که Coordinator نام دارد را تعلیق کرد تا وضعیت را بررسی کند. آیوتا یکی از معدود رمز ارزهایی‌ست که از بلاک چین استفاده نمی‌کند بلکه از فناوری گراف جهتدار غیرمدور (DAG) استفاده می‌کند. این بنیاد برای جلوگیری از حملات نود Coordinator را روی شبکه اجرا می‌نماید.

تابستان سال گذشته بنیاد آیوتا کیف پول جدیدی برای نگهداری کوین‌ها به نام Trinity منتشر کرد. بنیاد آیوتا در تاریخ ۱۲ فوریه  گزارش‌‌های سرقت از کاربران کیف پول Trinity دریافت کرد و به دنبال آن از کاربران خواست فعلا کیف پول خود را باز نکنند. بنیاد آیوتا پس از یک روز اعلام کرد سارقان احتمالا توانسته‌اند کلید خصوصی کیف پول قربانیان را به‌دست آورند.

این بنیاد تقریبا ۱۰ گزارش دریافت کرد که حدود ۵۰ درصد آنها در زمان اعلام اطلاعیه‌ی بنیاد به آنها گزارش داده بودند. بنیاد آیوتا اعلام کرد پس از حل مساله گزارشی شفاف درمورد تمام رویدادهای مربوط منتشر خواهد کرد اما قبل از آن به این دلیل که مهاجمان به اطلاعات بیشتر دسترسی نداشته باشند، انتشار اطلاعات را محدود می‌کنند.

آیوتا در دسامبر ۲۰۱۷ نیز شاهد خاموش کردن ۲۴ ساعته‌ی شبکه به دلیل مسائل عملیاتی بود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=36933
دکمه بازگشت به بالا