ایستگاه خبر

سرمایه‌گذاری در CryptoPunks آسان‌تر از همیشه!

تقریبا غیرممکن است که بخواهیم درباره‌ی توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) صحبت کنیم و اسم CryptoPunks به‌گوش نرسد. کریپتوپانک‌ها یک مجموعه‌ی ۱۰ هزارتایی از عکس‌های ۸ بیتی شخصیت‌های پانک است که همگی متمایز هستند و با استفاده از استاندارد ERC-721 به بلاک‌چین اتریوم متصل شده‌اند. این NFTها از سال پیش در بسیاری از محافل هنری حضوری پربار داشته‌اند.

اما فریب ظاهر آنها را نخورید، چراکه براساس داده‌های بازار OpenSea، ارزان‌ترین CryptoPunks قیمتی بین ۲۵ تا ۲۹ اتریوم یا بیش از ۸۰ هزار دلار دارد. این رقم برای سرمایه‌گذاری در یک تصویر پیسکل‌آرت کمی عجیب به‌نظر می‌رسد.

جذابیت این پروژه به شخصیت‌های پانک آن مربوط نمی‌گردد و بیشتر مرهون تاریخچه‌ی آن است. CryptoPunks از اولین پروژه‌های NFT ایجاد شده بر بلاک‌چین اتریوم است که در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی شده است.

به‌بیان بهتر، خریداران هریک از این پانک‌ها درحقیقت بخشی از تاریخ شبکه‌ی اتریوم را تصاحب می‌نمایند. باآنکه برچسب قیمت بالای این NFTها مانع از خرید آسان و دسترسی تمام علاقمندان به این مجموعه شده است، اما یک بازار سعی در رفع محدودیت موجود دارد.

سرمایه‌گذاری در CrytoPunks آسان‌تر از همیشه!

CryptoPunks شماره‌ی ۵۴۳ برای فروش موجود شد

Otis یک بورس خودمحتار است که به مشتریان خود خدمات خرید و فروش سهام محصولات فرهنگی از قبیل کارت‌های ورزشی، بازی‌های رایانه‌ای، اشیاء کلکسیونی و یادگاری و به‌تازگی NFTها را می‌دهد.

Otis درحال حاضر به کاربران خود فرصت شرکت در کسری از سهام سرمایه‌گذاری NFTها را می‌دهد، به‌عبارتی چندین سرمایه‌گذار می‌توانند در خرید یک دارایی واحد شرکت‌ نمایند. مجموعه‌ی CryptoPunks نیز مشمول این تصمیم‌گیری شده است.

این شرکت به سرمایه‌گذران امکان خریداری بخشی از CryptoPunks شماره‌ی ۵۴۳ که یکی از نخستین NFTهای ایجاد شده است، را می‌دهد. کمترین مقدار سرمایه‌گذاری در این NFT یک دلار است. CryptoPunks شماره‌ی ۵۴۳ یکی از کمیاب‌ترین شخصیت‌های این مجموعه است، زیرا دارای سیبیل است. تنها ۲۸۸ شخصیت از بین ۱۰۰۰۰ کریپتوپانک سیبیل دارند.

سهام این شخصیت در گذشته به ارزش ۵۱ هزار دلار به‌حراج گذاشته و در کمتر از ۳ دقیقه به‌فروش رسید.

پیشنهاد مطالعه: ۱۰ نکته که در مورد کریپتوپانک‌ها (Cryptopunks) نمی‌دانستید!

Source

https://coiniran.com/?p=47154
دکمه بازگشت به بالا