ایستگاه خبر

پروژه AirSwap با تکمیل فرآیند گذار به فاز دوم، پوست‌اندازی کرد

پروژه AirSwap ، پلتفرم معاملات P2P غیرمتمرکز، با معرفی نسخه‌های جدیدی از حکم‌رانی، اقتصاد توکن، برنامه خزانه، وبسایت، اصول هسته و اهداف، وارد فاز دوم شد. بنا بر یک گزارش در بلاگ شرکت Consensys، دیروز، ۹ فوریه، گذار به فاز دوم به اتمام رسید.

این پروژه، حالا با به روز رسانی قرارداد‌ها و فرآیند حکم‌رانی جامعه، قصد دارد به بزرگترین سیستم معاملات فرد به فرد غیرمتمرکز تبدیل شود. پروژه‌ی AirSwap از مقاله ابتدایی تا راه‌اندازی توکن بومی خود، توسعه‌دهندگان و مشارکت‌کنندگانی از سرتاسر دنیا داشته است. توزیع اولیه توکن‌ها در میان ۹۴۴۷ نفر از ۱۳۵ کشور مختلف انجام شد.

مهمترین هدف پروژه AirSwap ازابتدا، انجام عملیات خود به عنوان یک سازمان باز با یک ساختار و فرآیند شفاف بوده است. این پروتکل غیرمتمرکز با اتکا به مشارکت جامعه‌ی خود، به سوی این هدف گام بر می‌دارد و فاز دوم این پروژه نشان از پیشرفت در این مسیر دارد.

مأموریت پروژه AirSwap

بنا بر ادعا‌ها، مأموریت پروژه AirSwap ، تبدیل شدن به بزرگترین سیستم معاملات فرد به فرد غیرمتمرکز است. با استفاده از پروتکل استعلام قیمت و مبادلات اتمی برای تسویه‌حساب‌ها، معامله‌گران در AirSwap با معامله کیف پول به کیف پول، از خطر لغزش قیمتی در امان هستند. همچنین مشکل جلوتر دویدن به این معنا که بازارگردانان قبل از مشتریانشان می‌توانند از داده‌ها و اطلاعات کارگزاران و تحلیل‌گران استفاده کنند، وجود ندارد.

در حال حاضر، AirSwap با بازارگردانانی چون یونی ‌سوآپ همکاری دارد و تیم این پروژه تخمین زده است که فناوری پروتکل استعلام قیمت، می‌تواند ۴۰ درصد از حجم معاملات را از طریق ادغام کننده‌ها پوشش دهد. امروز، پلتفرم AirSwap روزانه بیش از ۲ میلیون دلار تراکنش دارد و پیش‌بینی می‌شود این مقدار با یک روند صعودی افزایش یابد.

پروپوزال‌های اخیر پروژه AirSwap

این پلتفرم در سومین سالگرد تأسیس، اخیرا سیستم پروپوزال بهبود AirSwap را برای حکم‌رانی غیرمتمرکز به انجام رساند. هدف این به روزرسانی، توانمند‌سازی جامعه‌ی این پروتکل برای نوآوری، مباحثه و تصمیم‌گیری برای اقدامات آتی در شبکه AirSwap اعلام شده است.

توسعه‌ی شبکه از ایده‌پردازی تا تحویل، یک فرآیند پیوسته است. پروپوزال‌های بهبود AirSwap به جامعه این پروژه کمک می‌کند تا پروژه‌های جدیدی را که شبکه باید منابع خود را به توسعه‌ی آن‌ها اختصاص دهد، اولویت بندی و انتخاب نمایند.

توکن حکم‌رانی +AST

این پروپوزال برای جبران افراد در ازای مشارکت در فعالیت‌های حکم‌رانی است. دارندگان توکن AST می‌توانند با یک نرخ یک به یک این توکن‌ها را با توکن +AST جایگزین کنند تا به پروپوزال‌های حکم‌رانی رأی دهند. بعد از انجام ر‌‌أی‌دهی، مشارکت‌کنندگان می‌توانند بسته به وزن رأی خود، پاداش خود را از استخر کارمزدهای معاملات در این پلتفرم، مطالبه کنند.

در حال حاضر مبادله‌ی توکن AST در کیف پول متاماسک، هزینه‌ای معادل با ۰.۸۷۵ درصد دارد که بین متاماسک و توکن +AST تقسیم می‌شود. این پروپوزال پس از رأی‌گیری از ۶ تا ۹ نوامبر ۲۰۲۰، تصویب شد.

پروپوزال انگیزش بهبود

نویسندگان پروپوزال برای مشارکت خود توکن‌های AirSwap را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. این مکانیزم با هدف ایجاد انگیزه برای تولید پروپوزال‌های باکیفیت ایجاد شده است. این پاداش‌ها با توکن‌های sAST (استیک شده) از محل خزانه پرداخت خواهند شد. درصورت ارسال پروپوزال برای انجام رأی‌گیری، حداقل به ۱۰۰۰ توکن sAST نیاز است. این مقدار به این دلیل در نظر گرفته شده است که تا حدی از اسپم‌ها جلوگیری کند.

اصول AirSwap

پروپوزال شماره هشت در واقع ۵ قاعده‌ی مشترک را برای هدایت جامعه و تصمیم‌گیری توسعه‌دهنده به عنوان یک سازمان غیرمتمرکز پیشنهاد کرده است. طراحی با هدف ساده‌سازی، اولویت‌دهی به امنیت، تصمیم‌گیری بر مبنای داده، فرصت‌طلبی و برد همگانی این ۵ اصل را تشکیل می‌دهند. این پروپوزال در حدفاصل ۱۷ تا ۲۰ نوامبر به رأی گذاشته شد.

وب‌سایت AirSwap

این پروپوزال برای یک به روز رسانی در وب‌سایت و رسانه اجتماعی بر اساس آخرین طرح لوگوی این پلتفرم مطرح شد. رأی‌گیری برای تصویب پروپوزال شماره ۹، از تاریخ ۱۷ تا ۲۰ نوامبر انجام شد.

برنامه خزانه AirSwap

این پروپوزال برای باز کردن یک بخش بزرگ از خزانه‌ی پروژه AirSwap در راستای بازاریابی، رشد و توسعه‌ی این پلتفرم به رأی گذاشته شد. با پیشرفت پروژه، عرضه‌ی توکن‌ها به صورت دوره‌ای برای فعالیت‌های مهم پروژه، پایداری و موفقیت آن را تضمین می‌کند. برنامه این پروژه برای عرضه‌ی مابقی توکن‌های AST در سه سال آینده را می‌توانید در این جا ملاحظه نمایید.

نحوه مشارکت

از امروز می‌توانید توکن‌های AST خود را در شبکه‌ Codefi Activate استیک کنید تا بتوانید در پروپوزال های حکم‌رانی مشارکت داشته باشید. شبکه Codefi Activate، یک پورتال حکم‌رانی برای ایجاد انگیزه‌ی مشارکت در جامعه‌ی پروژهاست. این شبکه از کیف پول‌های متاماسک و لجر پشتیبانی می‌کند.

|| بیشتر بخوانیم: آموزش کامل کیف پول متامسک MetaMask + ویدیو

تا کنون ۱۵ پروپوزال به تصویب رسیده که تعدادی از آن‌ها پیاده‌سازی نیز شده‌اند. تعدادی نیز در این هفته به رأی گذاشته می‌شوند و طرح این پروپوزال‌ها دائما ادامه خواهد داشت.

همچنین برای مشارکت به عنوان نویسنده پروپوزال یا توسعه‌دهنده، به وب‌سایت AirSwap مراجعه کنید. فرصت‌های زیادی برای بهبود در زمینه‌ی فناوری شبکه و محصولات وجود دارد.

https://coiniran.com/?p=43684
دکمه بازگشت به بالا