ایستگاه خبر

معرفی opBNB: راه‌اندازی عصر جدیدی از مقیاس‌پذیری

opBNB راه حل نوآورانه مقیاس‌پذیری در زنجیره هوشمند بایننس (BSC) راه‌اندازی شد. بایننس با راه‌اندازی opBNB تجربه‌ای یکپارچه و کارآمد برای کاربران، توسعه‌دهندگان و پروژه‌ها در BSC ارائه می‌دهد. بایننس این توسعه را به‌عنوان بخشی از مأموریت خود برای دسترس‌پذیر کردن قدرت بلاکچین و در عین حال پذیرش و پیشبرد نوآوری معرفی کرده است.

شبکه آزمایشی OpBNB در ۱۹ ژوئن ۲۰۲۳ (۲۹ خرداد) راه‌اندازی شد! بایننس از اعتبارسنج‌های تست‌نت و سازندگان dApp دعوت کرده است تا این شبکه ازمایشی را امتحان کنند و بازخوردهای خود را ارائه دهند.

opBNB چیست؟

opBNB راه‌حل زنجیره هوشمند بایننس به چالش مقیاس‌پذیری است که پذیرش انبوه فناوری بلاکچین را محدود کرده است. به عنوان یک زنجیره لایه ۲ سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM)، راه حل opBNB بر پایه OP Stack اپتیمیست است تا مقیاس‌پذیری BSC را بیشتر کند و در عین حال مقرون به صرفه بودن و امنیت آن را حفظ کند.

رول-آپ اپتیمیسم برای کاهش بار محاسباتی در زنجیره اصلی با اجرای تراکنش‌های خارج از زنجیره و فقط ارسال داده‌های تراکنش در زنجیره به عنوان داده‌های فراخوان‌شده معرفی شد. این رویکرد مقیاس‌پذیری را با ترکیب چند تراکنش با هم قبل از ارسال آن‌ها به زنجیره اصلی به شدت بهبود می‌بخشد.

ترکیبی از توانایی قوی BSC و ویژگی‌های جدید اختصاصی opBNB، شامل آسان‌تر کردن دسترسی به داده‌ها، بهبود سیستم حافظه پنهان، و تنظیم الگوریتم فرآیند ارسال برای عملیات همزمان (همچنین به عنوان تراکنش‌های دسته‌ای) به OpBNB اجازه می‌دهد محدودیت گس را تا ماکسیمم مقدار آن افزایش دهد. به لطف این ویژگی‌های جدید، OpBNB می‌تواند بیش از ۴۰۰۰ تراکنش انتقال را در هر ثانیه انجام دهد و میانگین هزینه تراکنش را زیر ۰.۰۰۵ دلار نگه دارد.

چرا opBNB مهم است؟

opBNB با استفاده از قدرت رول-آپ‌های اپتیمیسم، محاسبات و ذخیره‌سازی را به خارج از زنجیره انتقال می‌دهد، ازدحام و هزینه‌های تراکنش را کم می‌کند. تراکنش‌ها خارج از زنجیره اجرا می‌شوند اما داده‌های آن‌ها به عنوان فراخوانی داده به شبکه اصلی ارسال می‌شود. این رویکرد محیطب با توان عملیاتی بالا و هزینه‌های گس کمتر را ممکن می‌سازد.

علاوه بر این، opBNB از ویژگی اثبات تقلب را برای اطمینان از اعتبار تراکنش‌ها بهره می‌برد. هرکسی می‌تواند نتایج یک تراکنش رول-آپ را با محاسبه اثبات تقلب به چالش بکشد، و در صورت موفقیت‌آمیز بودن چالش، تراکنش(ها) مجدداً اجرا می‌شود و یکپارچگی شبکه حفظ می‌شود.

مزایا برای پروژه‌ها و توسعه‌دهندگان

با opBNB، توسعه‌دهندگان به یک پلتفرم قوی و سازگار با EVM دسترسی پیدا می‌کنند که امکان ایجاد اکوسیستم‌های باز را فراهم می‌کند. تیم opBNB برای پشتیبانی از گسترش راه‌حل‌های لایه ۲، کمک‌های قابل توجهی به ذخایر اطلاعاتی اپتیمیسم کرده است. استفاده از این ذخایر فرآیند را برای توسعه‌دهندگان EVM ساده می‌کند تا برنامه‌های خود را به BSC منتقل کنند، و می‌تواند به آن‌ها کمک کند حتی به کاربران بیشتری دسترسی پیدا کنند.

پروژه‌ها همچنین می‌توانند از توان عملیاتی بهبودیافته و هزینه‌های تراکنش به میزان قابل توجهی کمتر بهره ببرند و تجربه کاربری بهتری را برای مشتریان خود فراهم کنند. علاوه بر این، پروژه‌هایی که قبلاً با حجم بالای تراکنش بر روی BSC دست و پنجه نرم می‌کردند، می‌توانند از افزایش مقیاس‌پذیری opBNB بهره ببرند.

 

پیشنهاد مطالعه: معرفی بایننس کوین و توکن BNB

 

Source

 

https://coiniran.com/?p=63226
دکمه بازگشت به بالا