آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

توافقنامه بین‌المللی چارچوب کریپتو در نشست G20 امضا شد

رهبران 20 اقتصاد بزرگ جهان، موسوم به G20، از اجرای سریع یک چارچوب بین‌المللی برای دارایی‌های کریپتو حمایت می‌کنند. در جریان اجلاس دو روزه اخیر در دهلی نو، یک توافقنامه امضا شد که بر فوریت مقررات دارایی‌های کریپتو برون مرزی تأکید می‌کرد.

در این بیانیه آمده است:

ما خواستار اجرای سریع چارچوب گزارش دارایی‌های رمزارزی(CARF) و اصلاحات در CRS [استاندارد گزارش‌دهی مشترک] هستیم. ما از مجمع جهانی شفافیت و تبادل اطلاعات برای مقاصد مالیاتی می‌خواهیم تا یک جدول زمانی مناسب و هماهنگ برای شروع مبادلات توسط حوزه‌های قضایی مربوط [sic] را معرفی کند.

انتظار می‌رود چنین چارچوبی تا سال 2027 تبادل اطلاعات بین کشورها را تسهیل کند. آرژانتین، استرالیا، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، هند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، مکزیک، روسیه، عربستان سعودی، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، ترکیه، بریتانیا، و ایالات متحده و همچنین اتحادیه اروپا کشورهای عضو این چارچوب آتی هستند. قابل ذکر است که دو سوم از جمعیت جهان در کشورهای G20 ساکن‌اند.

این ساختار مرتبط با دارایی‌های رمزارزی که در اواخر سال 2022 توسط سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) معرفی شد، بر ارائه شفافیت بیشتر به مقامات مالیاتی در تراکنش‌های ارزهای دیجیتال و نهادهای مرتبط با آن متمرکز است.

بر اساس این چارچوب پیشنهادی، کشورهای عضو در تبادلات خودکار سالانه اطلاعات مربوط به تراکنش‌های ارزهای دیجیتال شرکت خواهند کرد. این اطلاعات شامل داده‌های صرافی‌های غیرقانونی کریپتو و ارائه‌دهندگان کیف پول دیجیتال است.

رهبران G20 توصیه‌های هیئت ثبات مالی (FSB) را در مورد «تنظیم، نظارت و نظارت بر فعالیت‌ها و بازارهای دارایی‌های رمزارزی و ترتیبات جهانی استیبل کوین» تایید کردند.

این توصیه‌های FSB که در ماه جولای منتشر شد، نشان می‌دهد استیبل کوین‌ها باید از مقررات مشابه بانک‌های تجاری پیروی کنند. آن‌ها همچنین رگولاتورها را تشویق می‌کنند تا هرگونه فعالیتی را که مانع شناسایی شرکت‌کنندگان درگیر می شود غیرقانونی اعلام کنند.

بسیاری از کشورهای G20 قبلاً استانداردهای افشای جدیدی را برای تراکنش‌های رمزارزی وضع کرده‌اند. به عنوان مثال، در ماه مه، اتحادیه اروپا مقررات جدیدی را با CARF ارائه کرد که به اشتراک‌گذاری خودکار اطلاعات بین دولت‌های اروپایی برای اهداف مربوط به مالیات را تسهیل می‌کرد.

بر اساس این قوانین به روز شده اتحادیه اروپا، هر انتقال دارایی دیجیتال باید جزئیاتی از جمله نام ذینفع، آدرس دفتر توزیع شده و شماره حساب آن‌ها را ارائه کند. شایان ذکر است، صندوق بین‌المللی پول نیز اخیراً مقاله ترکیبی در مورد سیاست‌گذاری برای ارزهای دیجیتال منتشر کرده است.

 

پیشنهاد مطالعه: کریپتو ( crypto ) فقط پول نیست، دفاعیست در برابر هر گونه تبعیض

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا