ایستگاه خبر

داده‌های Google Trends از کاهش علاقه به بیت‌کوین و اتریوم حکایت دارد

براساس داده‌های Google Trends علاقه‌ی کاربران به بیت‌کوین، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و اتریوم با شیب نزولی همراه است. این بخش از شرکت گوگل انحصارا بسامد کلید‌واژه‌های پرکاربرد را در دو سطح جهانی و منطقه‌ای بررسی می‌کند، این کلید‌واژه‌ها از عبارات و اصطلاحات خاصی تشکیل شده‌اند.

درطول سال پیش و پس از آنکه دارایی‌های برتر بازار رمز ارز (BTC, ETH) موفق به تجربه‌ی اوج‌های تاریخی تازه‌ای شدند، میزان علاقه به آنها نیز در بازه‌های زمانی مشخصی شدت گرفت. در حالت کلی همزمان با افزایش یا کاهش قیمت‌ یک دارایی خاص، داده‌های Google Trends نیز متناسب با آن رفتار می‌کنند.

داده‌های Google Trends از کاهش علاقه به بیت‌کوین و اتریوم حکایت دارد

شاخص‌های فعلی از امتیاز ۱۰۰ برای جستجوی کلید‌واژه‌ی «bitcoin» در بازه‌ی یک هفته‌ای ۱۶ تا ۲۲ ماه می ۲۰۲۱ حکایت دارد. این شاخص در ماه‌های ژانویه و فوریه نیز نسبتا بالا و امتیازی معادل با ۷۵ داشته است.

در هنگام نگارش این خبر میزان محبوبیت و بسامد جستجوی کلید‌واژه‌ی «bitcoin» نسبت به ماه می سال گذشته با ۷۲ درصد کاهش، معادل با ۲۸ گزارش شده است. اتریوم نیز از وضعیت نامطلوبی برخوردار است، زیرا بسامد جستجوی کلیدواژه‌ی «ethereum» با ۶۸ درصد کاهش نسبت بالاترین امتیازش در سال ۲۰۲۱، یعنی ۲۵، اکنون عدد ۸ را نشان می‌دهد. کلید‌واژه‌ی «cryptocurrency» نیز که در می سال ۲۰۲۱ بسامدی برابر با ۱۲ داشت، اکنون تنها عدد ۳ را نشان می‌دهد.

جستجو برای NFTها شدت گرفته است

در هفته‌ی نخست سال ۲۰۲۱ امتیاز NFTها تنها عدد ۱ را نشان می‌داد، اما با شروع سال جدید ۲۰۲۲ کلید‌واژه‌ی «NFT» موفق به کسب امتیاز ۱۰۰ شده است. در شش ماهه‌ی نخست سال گذشته شاهد رشد بسیار آهسته‌ی محبوبیت کلید‌واژه‌ی NFTها بوده‌ایم که در اواخر سال این روند سرعت گرفت و با شروع سال جدید به اوج تاریخی خود رسید.

داده‌های Google Trends از کاهش علاقه به بیت‌کوین و اتریوم حکایت دارد

با رکود جهانی بازار رمز ارز طی ماه‌ها و هفته‌های اخیر، Google Trends شاهد کاهش شدید جستجوی عبارت «نحوه‌ی فروش بیت‌کوین» با امتیاز ۱۲ بوده که نسبت به زمان مشابه خود درسال پیش ۸۸ درصد کمتر می‌باشد. علاقه‌ی کاربران و سرمایه‌گذاران برای فروش بیت‌کوین در سال گذشته امتیاز ۱۰۰ را کسب کرده بود، لازم به‌ذکر است که تمایل افراد به فروش اتریوم درمقایسه با سال پیش افزایش داشته و امتیازش از ۱۲ به ۱۵ رسیده است.

داده‌های Google Trends از کاهش علاقه به بیت‌کوین و اتریوم حکایت دارد

پیشنهاد مطالعه: چرا شاخص ارزش بازار بیت‌کوین فریبنده است؟

Source

https://coiniran.com/?p=49169
دکمه بازگشت به بالا