ایستگاه خبر

اینتل از نسل جدید شتاب‌دهنده‌های بلاک‌چین خود رونمایی می‌کند!

شرکت اینتل (Intel)، بزرگترین تولیدکننده‌ی پردازنده‌های کامپیوتری، قصد دارد تا در سال جاری از شتاب‌دهنده‌های بلاک‌چین خود رونمایی کند، خریداران بزرگی هم‌اکنون برای دریافت این محصول جدید اینتل نام‌نویسی کرده‌اند.

این محصول به بهینه‌سازی مصرف انرژی ماینرها کمک می‌کند و شرکت‌های مهمی ازقبیل Block ،Argo Blockchain و استارت‌آپ استخراج رمز ارز Griid Infrastructure برای دریافت آن اظهار آمادگی کرده‌اند.

Raja M. Koduri، معاون ارشد و مدیر بخش پردازنده‌های محاسباتی و گرافیکی (AXG) اینتل، علی‌رغم آنکه از بازگویی جزئیات فنی امتناع ورزید اما از ایجاد AXGهای سفارشی برای پلتفرم‌های سیلیکونی بهینه‌شده برای بلاک‌چین‌ها و سایر شتاب‌دهنده‌های ابرمحاسباتی خبر داد.

اینتل از نسل جدید شتاب‌دهنده‌های بلاک‌چین خود رونمایی می‌کند!

 

حضور Nvidia در بخش بلاک‌چین

AXG اینتل تنها بخش فناوری گرافیکی انحصاری در حوزه‌ی استخراج رمز ارز نیست. شرکت Nvidia هم که سابقه‌ی درخشانی در استفاده ازکارت‌های گرافیکی قدرتمند خود برای ریگ‌های استخراج دارد، در فوریه‌ی سال گذشته یک کارت گرافیک اختصاصی برای ماینرهای اتریوم موسوم به The Nvidia CMP (Cryptocurrency Mining Processor) طراحی و عرضه کرد.

شرکت Nvidia موفق شد تا در سه ماه نخست عرضه‌ی کارت‌های CMP درآمدی بالغ بر ۱۵۵ میلیون دلار به‌دست آورد. Jensen Huang، مدیرعامل Nvidia، در ماه می سال پیش مدعی شد: کارت‌های CMP از بازدهی بهتری برای استخراج کریپتو برخوردار بوده و به بخش تراشه‌های گیمینگ یعنی GeForce آسیبی وارد نمی‌کنند، لذا گیمرها دیگر نباید نگران کمبود تجهیزات موردنیاز خود باشند.»

با محبوبیت رمز ارزها و استفاده‌ی فراوان کارت‌های گرافیک توسط ماینرها، بسیاری از گیمیرها با کمبود این قطعه مواجه شدند. شرکت Nvidia در تابستان گذشته اعلام کرد که برای رفع این مساله توان هش سه عدد از محبوب‌ترین کارت‌های گرافیکی RTX خود را محدود خواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه: توکن متاورس چیست؟ لیست مهم‌ترین ارزهای متاورس

Source

https://coiniran.com/?p=49759
دکمه بازگشت به بالا