ایستگاه خبر

اینتل تقریبا ۸۰۰ هزار دلار از سهام Coinbase را دراختیار دارد!

شرکت اینتل که بزرگترین تولیدکننده‌ی پردازنده‌های کامپیوتری و نیمه‌هادی جهان است، در اظهارات اخیر خود به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) گفت که پس از عرضه‌ی سهام عمومی Coinbase در ماه آوریل، ۳۰۱۴ سهم این صرافی رمز ارز را خریداری نموده است.

ارزش این مقدار از سهام درهنگام نگارش این خبر و با توجه به قیمت هر سهم COIN، برابر با ۷۸۷.۰۰۰ دلار است. شرکت اینتل خاطرنشان کرد که این سهام در روزهای پایانی ماه ژوئن خریداری شده است.

براساس گزارش‌های منتشر شده، شرکت اینتل پیش از شروع عرضه‌ی عمومی سهام Coinbase در بورس نزدک، یعنی در ماه آوریل، اقدام به خرید آن کرده است. باتوجه به اینکه سهم سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها در مقایسه با سهام شرکتی اندک است، خرید این سهام کمتر از آستانه‌ی ۵ درصدی بوده و این صرافی پیش از عرضه‌ی سهام خود ملزم به گزارش آن شد. شرکت اینتل نیز براساس آستانه‌ی تعریف شده‌ی ۱۰۰ میلیون سهمی خود، این موضوع را به‌عنوان یک شرکت عمومی به SEC گزارش داد.

باتوجه به آنکه سرنوشت صرافی Coinbase با بازار و صنعت رمز ارز گره خورده است، سرمایه‌گذاری شرکت اینتل یک شرطبندی آشکار در آینده‌ی فضای رمزنگاری محسوب می‌گردد. عرضه‌ی عمومی سهام این صرافی در آوریل همزمان با اوج‌گیری شدید بازار رمز ارزها و سقوط ارزش سهام شرکت‌ها به زیر قیمت مرجع ۲۵۰ دلاری بود.

اینتل تقریبا 800 هزار دلار از سهام Coinbase را دراختیار دارد!

نگاهی به عملکرد Coinbase

طی چند هفته‌ی اخیر که بازار کریپتو مجددا با رشد نسبی‌ای مواجه شده است، ارزش سهام Coinbase نیز افزایش یافته‌ است. قیمت هر واحد از این سهم در پایین‌ترین سطح خود در ۱۹ جولای معادل ۲۲۰ دلار بود؛ این رقم در معاملات ۲۴ ساعت گذشته با ۱۹ درصد افزایش قیمت روبرو بوده است. علی‌رغم این افزایش نسبی، قیمت هر سهم این صرافی همچنان با قیمت زمان عرضه‌ی آن که ۴۳۰ دلار بود بسیار فاصله دارد.

بزرگترین سهام‌دار Coinbase شرکت سرمایه‌گذاری ARK Invest است که طبق گفته‌ی CNN بیش از ۵.۶ میلیون سهم از این صرافی را به ارزش تقریبا ۱.۳ میلیارد دلار دراختیار دارد. شاخه‌ی نوآوری این شرکت یعنی «ARK Innovation ETF» نیز ۴.۲۶ میلیون سهم دیگر از این صرافی را خریده است که در زمان نگارش این خبر بیش از ۱ میلیارد دلار ارزش دارد.

سود Coinbase طبق گزارش سه‌ ماهه‌ی دوم آن دوبرابر سه ماهه‌ی نخست و معادل ۱.۶ میلیارد دلار بوده است. تعداد تراکنش‌های ماهانه‌ی این صرافی در سه ماهه‌ی دوم با رشد ۴۴ درصدی به ۸.۸ میلیون رسیده است و تعداد کاربران تائیدهویت شده‌ی آن درحال حاضر بیش از ۶۸ میلیون نفر است.

پیشنهاد مطالعه: بازار گاوی چیست و چگونه از بازار گاوی در حوزه رمز ارزها سود کنیم؟

Source

https://coiniran.com/?p=47044
دکمه بازگشت به بالا