ایستگاه خبر

اینتل از تراشه جدید استخراج ارزهای دیجیتال رونمایی کرد

بر اساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده در ۴ آوریل، شرکت شناخته‌شده اینتل یک تراشه جدید برای استخراج ارزهای دیجیتال معرفی کرده است.

معرفی ASICهای Blockscale

اینتل خط مدارهای مجتمع با کاربرد ویژه (ASIC) خود را با نام تجاری «Blockscale» در طول سال جاری عرضه خواهد کرد.

خط تولید این تراشه استخراج ارزهای دیجیتال بر اساس الگوریتم SHA-256 طراحی شده است.

این محصول در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۲ به شرکت‌های استخراج بلاکچین از جمله Argo، Hive و GRIID ارسال می‌شود. شرکت بلاک جک دورسی (Square سابق) نیز به عنوان گیرنده فهرست شده است.

Balaji Kanigicherla، نماینده اینتل، بیان کرد ماینینگ یک صنعت رو به رشد است، و خاطرنشان کرد که «فعالیت حول بلاکچین همچنان در حال رشد است». در واقع، نرخ هش ماینینگ بیت کوین در فوریه امسال به بالاترین حد خود یعنی ۲۴۸ میلیون تراهش در ثانیه (TH/s) رسید.

Kanigicherla اضافه کرد که هدف تراشه‌های اینتل ارائه «تعادل بهینه» بین نرخ هش بالا و مصرف انرژی کارآمد است. این دستگاه‌ها به هش ۵۸۰ گیگا هش در ثانیه دست می‌یابند و از ۲۶ ژول انرژی در هر تراهش انرژی استفاده می‌کنند.

اینتل مدتی است که روی ASIC کار می‌کند. این شرکت برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ حق ثبت اختراعات مربوط به این فناوری را به ثبت رساند. همچنین در طی کنفرانسی در سال جاری، درباره خطی از تراشه‌ها به نام «Bonanza Mine» بحث کرد.

شرکت‌های بیشتری در استخراج معدن مشارکت دارند

Bitmain، یک شرکت مستقر در چین که از سال ۲۰۱۳ فعال است، از لحاظ تاریخی بر صنعت تراشه‌های استخراج تسلط داشته است. برآوردها از سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد این شرکت سازنده ۷۵ درصد از کل تجهیزات معدن است.

شرکت‌های دیگری مانند Canaan Creative و Bitfury نیز در اوایل تأسیس خود در صنعت تراشه‌های استخراج شهرت یافتند.

با این حال، شرکت‌های جریان اصلی اکنون به سرعت در حال حرکت به سمت تولید تراشه‌های استخراج هستند. رقیب اینتل، انویدیا، در اوایل سال ۲۰۲۱ خطوط تولید خود را به پردازنده‌های گرافیکی بازی و چیپ‌های استخراج رمز ارزها تقسیم کرد. اینتل در اواخر سال گذشته به این حرکت پاسخ داد و اظهار داشت که برخلاف انویدیا، نرخ هش پردازنده‌های گرافیکی خود را محدود نخواهد کرد.

علاوه بر این، سامسونگ در سال ۲۰۱۸ گفته بود برای مشتریان ویژه‌اش  ASIC تولید می‌کند اما جزئیات بیشتری ارائه نکرد.

 

پیشنهاد مطالعه: تفاوت استخراج با اسیک و استخراج با کارت گرافیک

 

Source

https://coiniran.com/?p=50501
دکمه بازگشت به بالا