ایستگاه خبر

سرمایه‌گذاران نهادی طی یک هفته 429 میلیون دلار بیت کوین و کریپتو خریداری کرده‌اند

علاقه نهادی به بیت کوین و سایر رمزارزها همچنان ادامه دارد. گزارش اخیر نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نهادی در کمتر از یک هفته تقریباً 500 میلیون دلار خرید کرده‌اند.

داده‌های CoinShares این روایت را تأیید می‌کند که سرمایه‌گذاران نهادی همچنان مقدار قابل توجهی را به دارایی‌های کریپتو اختصاص می‌دهند. هفته گذشته دومین دوره هفت روزه با نزدیک به 430 میلیون دلار در بازار رمزارزها بود که دارایی‌های تحت مدیریت را به بالاترین رقم خود یعنی 15 میلیارد دلار رساند.

هفته‌های رکوردشکنی مؤسسات در بازار رمزارز
رویترز با استناد به داده‌های مدیر دارایی دیجیتال CoinShares، از رشد قابل توجه ورود سرمایه سازمان‌ها به فضای رمزارز در چند ماه گذشته خبر داد.

در مقیاس خردتر هفته‌ای که در 7 دسامبر به پایان رسید، شاهد موج تازه‌ای به ارزش 429 میلیون دلار بود. بنابراین، این هفته بعد از رکورد بالای تاریخ در کمتر از یک ماه گذشته با 468 میلیون دلار، دومین هفته با بالاترین رکورد بود.

Grayscale با 78٪ (یا 336 میلیون دلار) بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. با آخرین سرمایه‌گذاری در این فضا، کل دارایی‌‌های تحت مدیریت Grayscale به بالای 12 میلیارد دلار رسیده است. فقط در سال 2020، این شرکت 4.3 میلیارد دلار ورودی داشته است.

تا حدودی انتظار می‌رود که صندوق‌های متمرکز بر بیت کوین بیشترین سهم را در این وجوه داشته باشند. در مقیاس هفتگی، وجوهی نزدیک به 335 میلیون دلار جذب شده است. بنابراین، از زمان شروع سال 2020، میزان کل ورودی به 4 میلیارد دلار رسیده است.

در آستانه یا بر قله‌های پذیرش سازمانی؟
جامعه رمزارزها سالها در فکر این بوده است که آیا سرمایه‌گذاران سازمانی به شناختن هرچه بیشتر بیت کوین علاقه‌‌ای نشان می‌دهند و سرمایه‌گذاری در بیت کوین را شروع می‌کنند یا نه؟ اگرچه در گذشته در بهترین حالت این حدس و گمان باقی مانده بود، اما معلوم شد که سال 2020 اولین نشانه مهم پذیرش سازمانی است.

نام‌های برجسته‌ای مانند پل تودور جونز سوم و استن دراکنمیلر از BTC تمجید کردند و علناً اعتراف کردند که بودجه‌ای را به آن اختصاص داده‌اند. گوگنهایم، غول وال استریت، سندی را برای خرید بیت کوین به ارزش 500 میلیون دلار برای یکی از سرمایه‌های خود به SEC ارائه داد.

|| بیشتر بخوانید:‌ پنج ضرورت مهم برای پذیرش همگانی یک دیجی ارز ||

گزارش CoinShares نشان می‌دهد که کل سزمایه تحت مدیریت در این بخش به بالاترین رقم یعنی 15 میلیارد دلار رسیده است. با وجود ورود این نام‌های بزرگ به فضای کریپتو، جیمز باترفیل، استراتژیست سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال، معتقد است که این صنعت تازه «در آستانه پذیرش سرمایه‌گذاران نهادی است».

«بر اساس مکالمات مشتریان ما در طول سال 2020، شاهد تغییر قاطعی از اظهارنظرها مربوط به ماهیت بیت کوین بوده‌ایم، اظهارنظرهایی از جمله «بیت کوین اینجاست که بماند، لطفاً به ما کمک کنید آن را درک کنیم».

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا