ایستگاه خبر

جذب سرمایه‌ی ۱۷ میلیون دلاری یک پلتفرم معاملاتی رمزارزی در بحبوحه‌ی رکود اقتصادی

فالکون‌ایکس، پلتفرم داد و ستد نهادی رمزارزها اعلام کرد که به‌تازگی موفق شده در دور جدید سرمایه‌گذاری، ۱۷ میلیون دلار، سرمایه جذب کند. کوین‌بیس ونچرز، Accel و یکی از بنگاه‌های سرمایه‌گذاری جسورانه‌ی مرتبط با شرکت FMR LLC در این سرمایه‌گذاری مشارکت داشته‌اند.

فالکون‌ایکس قرار است از این سرمایه برای بهبود زیرساخت‌های خود، معرفی محصولات جدید و توسعه‌ی موتور اجرای معاملات خود استفاده کند.

فالکون‌ایکس دسترسی معامله‌گران نهادی اعم از بازارگردان‌ها، ماینرها و بنگاه‌های معامله‌گری اختصاصی را به مخازن سفید و تاریک فراهم می‌کند.

سخنگوی فالکون‌ایکس در مصاحبه با خبرگزاری کوین‌تلگراف می‌گوید که این شرکت از علم داده برای استخراج قیمت‌های آنی از بازار استفاده می‌کند. همچنین علم داده برای جبران نرخ پر کردن (fill rate) ضعیف، اسلیپیج بالا و اعتمادناپذیری زیرساخت‌ها برای کمینه‌سازی ریسک اسلیپیج مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فالکون‌ایکس در سال ۲۰۱۸ توسط راگو یارلاگادا و پرابهاکار ردی بنیان نهاده شد. گفتنی است این دو تن یکدیگر را در دانشکده‌ی کسب‌وکار هاروارد ملاقات کرده بودند.

فالکون‌ایکس پس از گذراندن مراحل آزمایشی طی مه ۲۰۱۸ تا فوریه ۲۰۱۹ راه‌اندازی شد و از ژوئیه‌ی ۲۰۱۹ توانسته حجم معاملات خود را به ۷ میلیارد دلار برساند.

Source

https://coiniran.com/?p=38891
دکمه بازگشت به بالا