ایستگاه خبر

از سرزمین‌های شمالی، به سیبری سفر کنید و رمز ارز استخراج کنید

در سیبری برق ارزان، هوای سرد و نبود قوانین محدودکننده صنعتی فضای بسیار مناسبی را برای دوری از زندگی متمدن شهری و همچنین استخراج رمز ارزها ایجاد کرده است.

در شهر Bratsk بزرگترین نیروگاه  برق آبی روسیه قرار دارد. سد عظیم و ژنراتور بزرگ برق باعث جذب استخراج کنندگان بسیاری به این منطقه شده است. به طوری که می توان بزرگترین جامعه استخراج جهان را در آنجا مشاهده کرد.

در فصل گرما که به طور متوسط ۴ ماه طول می کشد دمای هوا به ۲۸ درجه سلسیوس می رسد و در فصول سرد نیز هوا بسیار سرد است. ساختمان های خالی بسیاری نیز از زمان اتحادیه جماهیر شوروی باقی مانده است که مکان مناسبی برای استخراج فراهم کرده است.

سه کمپانی بزرگ Bitriver، Cryptoreactor و Minery بزرگترین بازیگران سیبری هستند. آنها هتل‌هایی را برای اقامت استخراج کنندگان فراهم کرده‌اند. تیم‌هایی برای به منظور نصب تجهیزات مورد نیاز استخراج کنندگان دارند و نیروی امنیتی نیز کرایه می دهند!

طبق آمار منتشر شده شرکت Bitriver بیش از ۱۰۰ مگاوات برق مصرف می‌کند. این رقم برای Cryptoreactor بیش از ۴۰ مگاوات و برای شرکت Minery چیزی در حدود ۳۰ مگا وات است. در این شهر روس ها میزبان سرمایه گذارانی از کشورهای ژاپن، کره، برزیل، هند، اسپانیا، چین و بسیاری نقاط دیگر هستند. به نظر می رسد سرزمین خرس ها اکنون بهشت رویایی استخراج کنندگان است. آیا گسترش این صنعت می‌تواند تهدیدی برای این زیستگاه زیبای بشری باشد؟ نظر شما چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=32516
دکمه بازگشت به بالا