ایستگاه خبر

پشتیبانی بانک ING از شرکت Hqlax برای هدف‌گیری سرمایه‌گذاران نهادی

نیک شورت، معاون ارشد عملیات شرکت Hqlax، فعال در حوزه توکنیزه کردن دارایی‌ها در گفت‌وگو با پایگاه خبری کوین‌تلگراف از همکاری و شراکت موسسه متبوع خود با بانک چندملیتی هلندی ING سخن به میان آورده است. آن‌طور که پیداست در ششم دسامبر، این بانک بزرگ اروپایی دست به سرمایه‌گذاری در Hqlax زده است.

شورت با توصیف ING به عنوان یکی از دیرپاترین شرکای راهبردی Hqlax بر نقش این بانک در توسعه و آزمایش پلتفرم توکنیزه کردن اوراق بهادار شرکت Hqlax تاکید کرده است. وی همچنین اذعان کرده همکاری میان Hqlax و ING به دو سال پیش بازمی‌گردد.

پیش‌تر این دو موسسه در سال ۲۰۱۷ اقدام به راه‌اندازی یک طرح نوآورانه کردند؛ طرحی که عنوان آن از این قرار است: «توسعه‌ی راهکارهای مبتنی بر فناوری دفاتر کل توزیع‌شده برای افزایش کارایی و اثربخشی مدیریت نقدینگی و وثیقه در بازارهای جهانی تامین مالی». علاوه بر این دو موسسه، شرکت R3 فعال در حوزه‌ی بلاک‌چین سازمانی و چهار بانک دیگر نیز در این طرح مشارکت داشته‌اند.

در اوایل سال ۲۰۱۸، بانک ING و شرکت Credit Suisse اولین تراکنش زنده را روی پلتفرم Hqlax انجام دادند. در این تراکنش، سبد سهامی به ارزش تقریبی ۲۸ میلیون دلار میان این دو بنگاه معامله شد.

پلتفرم Hqlax فعالیت خود را در دسامبر ۲۰۱۹ آغاز کرد و تیم بلاکچینی ING در توسعه‌ی نسخه‌ی اولیه‌ی اپلیکیشن این پلتفرم مشارکت داشتند.

این پلتفرم، سرمایه‌گذاران را قادر می‌سازد با استفاده از بلاکچین کردا وثایق را با تبادل مالکیت سهم‌های توکنیزه شده آن‌ها میان خود بازتوزیع کنند؛ بدون آنکه نیاز باشد دارایی پایه را میان خود ردوبدل کنند.

Source

https://coiniran.com/?p=37596
دکمه بازگشت به بالا