ایستگاه خبر

بانک مرکزی هند مدافع ممنوعیت رمز ارزهای خصوصی

پارلمان هند لایحه جدیدی را ارائه کرده است که رمز ارزها را در هند تنظیم می‌کند و رمز ارزهای خصوصی را در معرض دید خود قرار می‌دهد. با این حال، این لایحه همچنین توضیح می‌دهد که چگونه می‌توان استثناهای خاصی را برای ارتقای فناوری‌های بلاکچین که ارزهای دیجیتال با آن‌ها کار می‌کنند، ایجاد کرد.

این لایحه با عنوان «لایحه ارزهای دیجیتال و مقررات رسمی ارز دیجیتال ۲۰۲۱» برای بررسی در جلسه زمستانی آتی مجلس ارائه شده است و برای بررسی و تصویب به ۲۶ لایحه دیگر ملحق شده است که از ۲۹ نوامبر آغاز می‌شود.

این لایحه شامل مجموعه‌ای از چارچوب‌های نظارتی برای ایجاد یک ارز دیجیتال رسمی صادر شده توسط بانک مرکزی هند (RBI) است. به گفته RBI، در حال حاضر در حال بررسی چشم‌انداز و امکان‌سنجی راه‌اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) است، یک تصمیم استراتژیک که کشور را با کشورهای دیگر مانند بریتانیا و سنگاپور، در میان کشورهای دیگر، که قبلاً ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی کرده‌اند، هماهنگ می‌کند.

با این حال، بانک مرکزی هند بیان می‌کند که هنوز در حال پردازش تصمیم نهایی خود برای تاریخ احتمالی راه‌اندازی پروژه آزمایشی است. نخست وزیر هند، نارندرا مودی، اخیراً بررسی جامعی در مورد ارزهای دیجیتال و اینکه چه نوع اجرای نظارتی باید اعمال شود، انجام داد.

به گفته منابع دولتی آشنا با این موضوع، جلسه بررسی یک رویکرد «آینده‌نگر و مترقی» برای مقررات ارزهای دیجیتال را معرفی، و موضع خود را در مورد اینکه چگونه یک بازار غیرقابل تنظیم ارز دیجیتال نباید به بستری برای پولشویی و ترور تبدیل شود، روشن کرد.

نمایندگان صنعت دعوت شده به جلسه پارلمان پیشنهاد کرده‌اند که ممنوعیت کامل پروژه‌ها و فناوری‌های کریپتو کمکی به پیشبرد اقتصاد نمی‌کند، اما مقررات قوی برای رفع نگرانی‌های امنیت و حمایت از سرمایه‌گذار ضروری است.

در اوایل این هفته، نخست‌وزیر مودی همچنین در طی یک سخنرانی مجازی مجازی در گفتگوی سیدنی، نگرانی‌های امنیتی در مورد کریپتو را مورد بحث قرار داد، که در آن اظهار داشت که کشورهای دموکراتیک در سراسر جهان باید همکاری کنند تا رمز ارزها «در دستان اشتباه قرار نگیرند».

بر اساس برآوردهای صنعت، هند از بزرگترین سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال در جهان است. با توجه به این موضوع، بانک مرکزی اعلام کرد که طرفدار ممنوعیت کامل رمز ارزهای خصوصی خواهد بود.

 

پیشنهاد مطالعه: معامله گران چطور روند تحلیل روند قیمت در بازار رمزارز را انجام می دهند

 

Source

https://coiniran.com/?p=48460
دکمه بازگشت به بالا