ایستگاه خبر

راه‌اندازی اولین نسخه CBDC هند در سال آینده

به گزارش رویترز، به گفته مقامات بانک مرکزی هند این بانک مرکزی در حال آماده شدن برای راه‌اندازی اولین ارز دیجیتال بانک مرکزی CBDC خود در سه ماهه اول سال آینده است.

به گفته P. Vasudevan، مدیر کل بخش پرداخت و تسویه RBI، این پروژه آزمایشی می‌تواند تا سه ماهه اول سال آینده راه‌اندازی شود.

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی دارایی‌های دیجیتالی هستند که به ارز رسمی یک کشور یا اساساً نسخه دیجیتالی یک ارز فیات مرتبط هستند. در مورد هند CBDC آن روپیه دیجیتال نامیده می‌شود و به پول ملی‌شان، روپیه، گره می‌خورد.

پیش از این، بانک مرکزی در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی اولین CBDC خود تا دسامبر بود، اما به دلیل عدم وجود جدول زمانی رسمی یا نقشه راه مشخص توسط بانک مرکزی هند، راه‌اندازی آن به تعویق افتاد.

در حال حاضر، این بانک مشتاقانه منتظر رسیدگی به مشکلات موجود و مشکلات اساسی مربوط به راه‌اندازی و حضانت اولین نمونه اولیه CBDC است. شیوه‌های اجراشده از این پس مورد استفاده قرار خواهند گرفت. به همین دلیل است که این تنظیم‌کننده زمان خود را صرف ایجاد بهترین راه‌حل‌های ممکن برای تحقق مفهوم اولیه می‌کند.

در حال حاضر، موضوعات و حوزه‌های تحقیقاتی متمرکز بر مکانیسم اعتبارسنجی، استفاده تقسیم‌شده از ارز دیجیتال و مقیاس‌بندی مناسب است. در مقایسه با استیبل کوین‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال، بانک هندی باید برای استفاده گسترده‌تر و بار شبکه بیشتر آماده باشد.

واسودوان گفت RBI در حال بررسی مسائل مختلفی است که مربوط به این است که CBDC کدام بخش را باید هدف قرار دهد، عمده فروشی، خرده فروشی، مکانیسم اعتبارسنجی و سایر مسائل، از جمله روش‌های توزیع.

 

پیشنهاد مطالعه: CBDC یا ارز دیجیتال بانک مرکزی چیست؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=48392
دکمه بازگشت به بالا