ایستگاه خبر

هند مالیات ۱۸ درصدی برای معاملات بیت کوین در نظر گرفته است!

اداره اطلاعات اقتصادی هند (CEIB)، بخش مهمی از وزارت دارایی این کشور، پیشنهادی را برای وضع مالیات ۱۸٪ برای معاملات بیت کوین در این کشور به دولت ارائه داده است.

بر اساس گزارشی که توسط Times of India منتشر شده است، مقدار تخمینی کل معاملات بیت کوین در هند در حدود ۴۰،۰۰۰ کرور INR (5/5 میلیارد دلار) است، مالیات خدمات و خدمات (GST) 18٪ جدید تجارت بیت کوین که به تازگی پیشنهاد شده است ۷۲۰۰ کرور INR (1 میلیارد دلار) درآمد مالیاتی اضافی برای دولت در پی خواهد داشت.

در این گزارش آمده است که CEIB از دولت هند خواسته است که بیت کوین را به عنوان یک دارایی ناملموس برای تحمیل مالیات GST به کلیه معاملات بیت‌کوین در کشور به رسمیت بشناسد. در حال حاضر، به دلیل عدم مقررات رمزارز در هند، مقامات  در مورد استفاده از بیت کوین در فعالیت‌های غیرقانونی از جمله پولشویی و شرط‌بندی نگرانی‌هایی دارند.

هند سومین اقتصاد بزرگ آسیا و یکی از کشورهای دارای رشد سریع در سراسر جهان است. با وجود پتانسیل بالایی که دارد، این کشور با چالش‌های نظارتی متعددی در رابطه با بازار کریپتو روبرو است. بانک ذخیره هند ممنوعیت کلیه معاملات بانکی مرتبط با بیت کوین و سایر رمزارزها را اعمال کرد، اما در اوایل سال جاری، دادگاه عالی هند ممنوعیت بانکی در مبادلات کریپتو را لغو کرد.
بازار کریپتوی امسال در هند رونق گرفت زیرا CoinDCX، بزرگترین صرافی رمزارز در هند، از افزایش قابل توجه حجم و کاربران فعال روزانه خبر داد.

|| بیشتر بخوانید:  بودجه‌ی ۱۳.۹ میلیون دلاری صرافی کریپتوی CoinDCX ||

Source

https://coiniran.com/?p=42829
دکمه بازگشت به بالا