ایستگاه خبر

سرنوشت ارزهای دیجیتال در هند چه خواهد شد؟

انتظار می‌رود دولت هند در زمستان امسال لایحه‌ای را ارائه کند که ارزهای دیجیتال را تنظیم می‌کند. پس از دو جلسه مجلس بین دولت و کارشناسان این حوزه، اکیداً پیشنهاد شد که چارچوب نظارتی در اوایل سال آینده ارائه شود.

نشریه ANI از بحث میزگردی خبر داد که در آن فقدان مقررات فعلی در هند توسط نخست وزیر نارندرا مودی مورد بحث قرار گرفت و متعاقباً روز دوشنبه توسط کمیته دائمی امور مالی پارلمان پیگیری شد. ANI خاطرنشان کرد:

این درک وجود داشت که رمز ارزها را نمی‌توان متوقف کرد، ضرفاً باید آن را تنظیم کرد… اتفاق نظر وجود داشت که مکانیزم نظارتی باید برای تنظیم ارزهای دیجیتال ایجاد شود.

نخست وزیر نارندرا مودی روز شنبه جلسه‌ای با مقامات ارشد برگزار کرد و در مورد گام‌های نظارتی که باید در مورد کریپتو برداشته شود بحث کرد. به گفته یک منبع، به دنبال نگرانی‌های فزاینده در مورد فقدان مقررات فعلی در میان صنعت پررونق کریپتو، لایحه پیشنهادی بر روی حمایت از سرمایه‌‌گذاران متمرکز خواهد شد.

پس از اولین بحث پارلمانی هند در مورد ارزهای دیجیتال «شنیدن نظرات انجمن‌ها، کارشناسان صنعت در مورد موضوع CryptoFinance: فرصت‌ها و چالش‌ها» برگزار شد که روز دوشنبه به ریاست Jayant Sinha از حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) برگزار شد. وی از طریق خبرگزاری PTI خاطرنشان کرد:

ما سهامدارانی را از سراسر صنعت از جمله اپراتورهای صرافی‌های بزرگ، اعضای CII [کنفدراسیون صنعت هند] و همچنین دانشگاهیان موسسه مدیریت هند (IIM) احمدآباد فراخوانده‌ایم که مطالعه بسیار کاملی در مورد تامین مالی ارز دیجیتال انجام داده‌اند.

در حالی که بحث‌های پیرامون مقررات ارزهای دیجیتال امیدوارکننده به نظر می‌رسد، اما همه موافق این موضوع نیستند و برخی مخالفت‌ها از سوی جناح‌های خاصی از دولت وجود دارد. Shaktikanta Das، فرماندار RBI، مخالفت خود را با رمز ارزها به دلیل ماهیت غیرقابل تنظیم آن‌ها اعلام کرده است. با این وجود، پس از جلسات و بحث‌های متعدد که در چند روز گذشته برگزار شد، به نظر می‌رسد که دولت هند آماده همکاری با این صنعت در چارچوب مقرراتی است که در دست اقدام است.

 

پیشتهاد مطالعه: بازار خرسی ارز دیجیتال چیست؟ و چگونه در موقعیت بازار خرسی سرمایه‌گذاری کنیم؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=48360
دکمه بازگشت به بالا