ایستگاه خبر

تعیین تکلیف دولت هند مقابل کشور های ایران ، ونزوئلا و ایالات متحده

 به گزارش کوین ایران دولت هند تصمیمات تازه ای در قبال کشور های مورد تحریم خزانه داری ایالات متحده از جمله ایران و ونزوئلا اتخاذ کرده است.

 به گزارش کوین ایران به نقل از خبرگزاری news.bitcoin.com، دولت هند تصمیمات تازه ای در قبال کشور های مورد تحریم خزانه داری ایالات متحده از جمله ایران و ونزوئلا اتخاذ کرده است. هند رسما پیشنهاد خرید پترو را که رمزارزی با پشتوانه نفت ونزوئلا است، رد کرد. این در حالی است که پیشنهاد وسوسه انگیز تخفیف ۳۰ درصدی نیز از سوی این کشور برای جلب نظر هند مطرح شده بود.

پترو، نویدبخش نجات ونزوئلا از تحریم ها

پترو، نویدبخش نجات ونزوئلا از تحریم ها
Petro to save Venezuela/ Source

شاید بتوان گفت عرضه ی پایدار و مداوم پترو که بر نفت ونزوئلا آمریکای لاتین تکیه دارد، راه حلی برای رشد و پیشرفت این کشور پرجمعیت دنیاست. در حال حاضر اقتصاد نابسامان ونزوئلا از یکسو و تحریم های ایالات متحده از سویی دیگر، این کشور را به یافتن راه حل های خلاقانه تر سوق داده است تا بلکه بتواند از این وضعیت جان سالم به در برد.

پیام هندوستان به ونزوئلا: “تشکر بی تشکر”

خانم Sushma Swaraj، وزیر امور خارجه هند، ضمن سخنرانی در کنفرانسی که برای بررسی روابط میان هند، ایران و ونزوئلا ترتیب داده شده بود، اینگونه توضیح داد:

“ما نمی توانیم زمانی که بانک مرکزی کشورمان داد و ستد رمزارز ها را ممنوع اعلام کرده است، به تجارت چنین ارز هایی بپردازیم. با توجه به این موضوع، ما بررسی خواهیم کرد که از چه محیطی برای تجارت خود می توانیم استفاده کنیم.”

بیشتر بخوانید: هشدار یک کمیسیون بورس و اوراق بهادار در کانادا به شرکت های رمزارز

ایران و ونزوئلا در یک سو، ایالات متحده در سوی دیگر

هر دو کشور ایران و ونزوئلا که روابط نسبتا دوستانه ای با هند دارند، مورد غضب و تحریمات شدید اقتصادی از جانب آمریکا هستند. ایران همچنین تامین کننده ی نفت هند بوده و از سویی هم در معرض مواضع خصمانه تر دولت فعلی آمریکا نسبت به گذشته می باشد.

بیشتر بخوانید: بلاکچین و قرارداد هوشمند در یک قدمی رسمی شناخته شدن در اوهایو

رمزارز ملی؛ رویکرد این کشور ها برای گریز از تحریمات اقتصادی آمریکا

مدتی است که شایعاتی نیز مبنی بر ساختن رمزارز ملی جمهوری اسلامی ایران به گوش می رسد؛ اما تا کنون ونزوئلا تنها کشوری بوده است که به صورت رسمی رمزارز ملی خود، پترو را برای دور زدن تحریم ها طراحی و عرضه کرده است.

در اواخر آوریل امسال، Nicolas Maduro رئیس جمهور ونزوئلا یک استراتژی دوجانبه را به منظور حفظ جریان نفت برای بیش از یک میلیارد نفر از مردم این شبه قاره، همزمان با افزایش پذیرش پترو، پیشنهاد داد.

بیشتر بخوانید: استرالیایی ها ۲ میلیون دلار رمزارز در کلاه برداری از دست داده اند

حذف دلار از مبادلات ایران و هند

اساسا آیا هند می بایست پرداخت ها را با پترو هایی که آقای نیکلاس مادورو وعده ی تخفیف قابل توجه ۳۰ درصدی آن را داد، می پذیرفت؟ قبول و یا اجرای این پیشنهاد آنقدر ها که به نظر می آید ساده نیست. در این میان ایران و هند برای مبادلات آتی نفتی توافق کردند که از دلار آمریکا استفاده نکنند.

تدابیر سخت گیرانه بانک مرکزی هند بر رمزارز ها

هند تا به امروز چندان روی خوشی به رمزارز ها نشان نداده است. چنانکه بانک مرکزی این کشور در مقابل پذیرش رمزارز ها، با موازین قانونی و اجرای حکم به سرکوب افرادی که به چنین ارز هایی تمایل نشان داده‌اند، پرداخته است.

تنها یک ماه پیش بود که بانک مرکزی هند ممنوعیت هرگونه معامله به ویژه استفاده و خرید رمزارز ها را به تمامی موسسات زیر نظر خود اعلام کرد. حتی بانک ها نیز از معامله ی پول های غیر متمرکز بر حذر شده اند.

بیشتر بخوانید: رمزارز در روسیه پول دیجیتال و توکن ، حقوق دیجیتال شناخته می شود

سخت گیری دولت، محبوبیت بیش تر رمزارز ها

دولت با به کار بردن عناوینی چون تروریسم و جرم که موضوعاتی تکراری هستند، تا حذف واحد های پولی محبوبی که در سطح پایین گردش هستند، پیش رفته است. با توجه به چنین مداخلات نابجایی و بی ثباتی حاصل از آن، محبوبیت ارز های رمزنگاری شده در این کشور بیشتر شده است.

سیاست خارجی هند در مقابل کشور های مورد تحریم ایالات متحده

سیاست خارجی هند در مقابل کشور های مورد تحریم ایالات متحده
India’s foreign policy towards banned nations/ Source

خانم Swaraj، وزیر امور خارجه هند، یک استراتژی کلی مقابل کشور هایی چون ایران و ونزوئلا، با وجود نگرانی هایی برای اقدامات انتقام جویانه آمریکا اتخاذ کرده است. او تاکید کرد: ما سیاست خارجی خود را تحت فشار کشور های دیگر تعیین نمی کنیم. هند تنها از تحریمات سازمان ملل پیروی می کند و نه از تحریمات یک جانبه که توسط هر کشوری اعمال گردد.

بیشتر بخوانید: همه صرافی های رمزارز در ژاپن باید از پنج معیار جدید تبعیت کنند

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله استفاده شده اند متعلق به نویسنده بوده و لزوما مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source

https://coiniran.com/?p=21704
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x