ایستگاه خبر

وزیر دارایی سابق هند : این کشور رمز ارزها را ممنوع نخواهد کرد

بر اساس نظرات یک مقام دولتی که برخلاف گزارش‌های قبلی است، هند ممکن است رمز ارزها را ممنوع نکند.

در ماه نوامبر، به طور گسترده گزارش شد که هند قصد دارد با ارائه لایحه‌ای ممنوعیت گسترده‌ای را برای ارزهای دیجیتال اعمال کند، تا جایی که «تمام ارزهای دیجیتال خصوصی را ممنوع می‌کند».

سابهاش گارگ، وزیر دارایی سابق هند، که پیش‌نویس لایحه اصلی را تهیه کرده بود، این هفته درباره دامنه این لایحه اظهار نظر کرد.

گارگ به News18 گفت که این عبارت «شاید یک اشتباه» بود زیرا این لایحه نهایی نشده بود. او توضیح داد:

این گمراه‌کننده است که بگوییم رمز ارزهای خصوصی ممنوع می‌شوند

در عوض، او می‌گوید که پیش‌نویس لایحه عمدتاً برای جلوگیری از استفاده از رمز ارزها به‌عنوان ارز طراحی شده بود و خاطرنشان کرد که اقتصاد کریپتو ورای از این نگرانی است.

او سپس این ایده را رد کرد که ارز دیجیتال را می‌توان به سادگی به عنوان یک کالای مشمول مالیات طبقه‌‌‌بندی کرد و آن را «ساده سازی بیش از حد» نامید.

گارگ همچنین این سؤال را مطرح کرد که آیا این لایحه همانطور که قبلا گزارش شده بود در جلسه آتی پارلمان در دسامبر مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت. وی گفت: در هیأت وزیران مورد بررسی قرار نگرفته است و به همین دلیل من حتی در ارائه این لایحه تردید دارم.

کارشناسان احتمال ممنوعیت هند را زیر سوال بردند

برخی دیگر قبلاً این سؤال را مطرح کرده بودند که آیا هند ممنوعیت کامل رمز ارزها را اعمال خواهد کرد. آویناش شکر، مدیر عامل Zebpay، در مصاحبه با CNBC در ماه نوامبر، پیشنهاد کرد که این کشور صرفاً مقررات منسجم و سختگیرانه‌ای را اعمال خواهد کرد.

در همین حال، وکیل انیرود راستوگی، که از محدودیت‌های قبلی صرافی‌ها در سال ۲۰۱۸ جلوگیری کرد، پیشنهاد کرده است که او و دیگران می‌توانند مقررات آتی را در دادگاه به چالش بکشند.

همانند اقدامات قبلی برای محدودیت‌ رمز ارزها، بعید به نظر می‌رسد که هند ممنوعیت گسترده‌ای را برای ارزهای دیجیتال در آینده نزدیک اعمال کند.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۹ آذر) – آیا باید منتظر خروج ناگهانی سرمایه‌گذاران از بازار باشیم؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=48570
دکمه بازگشت به بالا