ایستگاه خبر

احتمال لغو ممنوعیت رمز ارزها در هند

بر اساس گفته‌های وزیر دارایی هند، Nirmala Sitharaman، احتمال لغو ممنوعیت رمز ارزها در هند وجود دارد. وی خاطر نشان کرد که دولت قصد ندارد یک ممنوعیت همه جانبه را برای دارایی‌های رمزنگاری تصویب نماید. Nirmala Sitharaman افزود دولت هند همواره از فناوری‌های نوین استقبال کرده و نسبت به آنها موضع‌ دفاعی نخواهد داشت. وی بیان داشت که دولت هند برای اتخاذ یک رویکرد سنجیده در حوزه‌ی رمزنگاری درحال مذاکره با بانک مرکزی هند است.

طبق اظهارات Sitharaman، پس از پایان تبادل نظر با اعضای کابینه‌ی دولت و RBI تصمیمات لازم در حوزه‌ی رمز ارزها اتخاذ می‌گردد. گفته‌های او از رایزنی پیوسته‌ی RBI در خصوص رمز ارزها خبر داد، این رایزنی‌ها چگونگی مدیریت و وضع قوانین لازم را درباره‌ی دارایی‌های رمزنگاری غیر رسمی مورد بحث قرار می‌دهند.

Sitharaman در مصاحبه‌ای که با شبکه‌ی خبری CNBC-TV18 در ۶ مارس داشت گفت:

«هدف ما اتخاذ یک رویکرد همه جانبه در قبال احتمالات موجود در دنیای رمز ارزها است. دولت هند قصد ندارد موضع بازدارنده‌ای در این زمینه داشته باشد بلکه در پی یک برنامه‌ی بسیار سنجیده است.»

وزیر دارایی هند در این مصاحبه با اشاره به دیدگاه‌ مثبت دولت هند به فناوری‌های نوین، از موضع بسیار سنجیده‌ی این کشور نسبت به رمز ارزها خبر داد. او با بیان این مطلب که دنیا به سرعت همگام با فناوری گام برداشته است، رویکر کشور هند را نیز همسو با این جریان توصیف نمود. Sitharaman مدعی شد هند از پیشگامان عرصه‌ی فین‌تک یا فناوری مالی (fintech) است، بطوری که چندین کشور خواهان تقلید الگوی توسعه‌ی این کشور در این حوزه‌ هستند.

احتمال لغو ممنوعیت رمز ارزها در هند

برنامه‌‌ی توسعه‌ی رمز ارز ملی هند

اظهارات اخیر وزیر دارایی هند توضیحات جدیدی را درباره‌ی برنامه‌ی دولت در قبال دارایی‌های دیجیتال در بر داشت. دولت هند در اواخر ژانویه اعلام کرد که قصد تصویب لایحه‌ی جدیدی در مجلس با موضوع ممنوع کردن رمز ارزهای خصوصی از قبیل بیت‌کوین دارد. این بیانیه همچنین شامل اطلاعاتی برای ایجاد چارچوب‌های لازم راه‌اندازی و توسعه‌ی یک رمز ارز بومی توسط بانک مرکزی هند بود.

RBI در سال ۲۰۱۸ و در راستای حفظ نظام مالی هند تمام رمز ارزها را ممنوع اعلام کرد. با این حال یک سال بعد دیوان عالی هند از دولت خواست تا سیاست‌های رمزنگاری خود را اتخاذ کند. در سال ۲۰۲۰ با لغو ممنویت اعلام شده از سوی RBI کاربران بومی رمز ارز طعم پیروزی بزرگی را چشیدند، تا جایی که حجم معاملات رمزنگاری با جهش چشمگیری روبرو شد.

پیشنهاد مطالعه: ۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱: کوین‌هایی که دچار انفجار قیمت خواهند شد!

Source

https://coiniran.com/?p=44372
دکمه بازگشت به بالا